Solana, Tezos, MANA Fiyat Analizi: 20 Şubat Pazar

Solana, Tezos, MANA Fiyat Analizi: 20 Şubat Pazar
0

Daha geniş duygu korku bölgesine geri dönerken, Solana, Tezos ve MANA 4 saatlik grafiklerinde aşırı satım okumaları açıkladı. Buna göre, önemli destek seviyelerini kaybettiler ve onları anında dirence çevirdiler.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, tezos, mana fiyat analizi: 20 şubat pazar 4

SOL, yaklaşık %44’lük bir kayıp (20 Ocak’tan itibaren) gördü ve 24 Ocak’ta beş ayın en düşük seviyesine ulaştı. O zamandan beri, 120 dolarlık direncine doğru %50’nin üzerinde bir sıçrama gördü. Bu aşamada 4 saatlik grafiğinde yukarı kanal oluşturdu.

O zamandan beri, alt,  50 EMA’sını (kırmızı) test etmek için geriledi ve sonunda 92 $ işaretini destekten acil dirence çevirdi. Boğalar, beş aydan fazla bir süredir 83 dolar seviyesini sağlam tutmayı başardı. Bu nedenle, daha fazla düzeltme, bu seviyeye yakın test alanları bulmalıdır.  

Basın zamanında, SOL 88.83 dolardan işlem gördü. Orta hat desteğini kaybettikten sonra düşüş eğilimindeki RSI, 43 puanlık direnci birçok kez test etti ancak canlanma işaretleri göstermekte zorlandı. Kendini toparlamadan önce aşırı satım bölgesinin bir kez daha test edilmesi muhtemel görünüyordu. Ayrıca, -DI (DMI’nın) kuzeye baktı ve SOL’un kısa vadeli düşüş eğilimlerini haklı çıkardı.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
solana, tezos, mana fiyat analizi: 20 şubat pazar 5

XTZ 2,7 $ bölgesine doğru düşerken, alt seviye geri dönerken ve önemli fiyat noktalarından geçerken boğalar devraldı.

Altcoin, yükselen bir kanal (sarı) oluştururken (24 Ocak’taki altı ayın en düşük seviyesinden) %81,2’lik bir yatırım getirisine tanık oldu. Sonuç olarak, 10 Şubat’ta 4,5 doları test etti. O zamandan beri, XTZ 3.4 $ işaretini (acil direnç) kaybettiğinden, daha geniş satışlar kanal üstü çöküşü körükledi. Daha fazla düşüş düşüşü 3,2 dolar seviyesinde bir taban bulabilir.

Basın zamanında, XTZ 3.30 dolardan işlem görüyordu. Son dört gün içinde, RSI orta çizgisinden 27 puanlık bir düşüş gördü ve aşırı satım bölgesini birçok kez test etti. Hala canlanma belirtisi göstermedi. Üstüne üstlük, AO daha düşük zirveleri işaretleyerek düşüş eğilimini doğruladı. Ancak OBV, alıcıların kontrolü tamamen kaybetmediğini ima ederek, geçmişte daha yüksek fiyatları destekleyen desteği sürdürdü.

Decentraland  (MANA) Analiz

analiz
solana, tezos, mana fiyat analizi: 20 şubat pazar 6

22 Ocak’ta 11 haftanın en düşük seviyesine dokunduğundan beri alt, 9 Şubat’a kadar şaşırtıcı bir şekilde %107.4’lük bir yatırım getirisi gördü. Ardından, MANA bir yukarı kanal (sarı) arızasına tanık oldu ve 2,7 doları test etti. 

O zamandan beri, alt yakın vadeli bir talep bölgesi (dikdörtgen) oluşturduktan sonra toparlandı. 20 SMA  (kırmızı) ve 50 SMA (gri) düşüş eğiliminin eşiğindeyken, sadece son dört günde %21.2 kayıp  yaşadı. Şimdi, talep bölgesinin altında sürekli bir kapanış daha fazla düşüşe neden olabilir.

Basın zamanında, MANA 20-50-200 SMA’sının altında 2,67 dolardan işlem gördü. Sonuç olarak, RSI aşırı satım bölgesine yaklaştı. 30 işaretinin altındaki herhangi bir kapanış, trendin tersine çevrilebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap