Solana Tek Hanelere Düştü; Solana’yı Neler Bekliyor?

Solana Tek Hanelere Düştü; Solana’yı Neler Bekliyor?

Solana (SOL), 2022’de en büyük kripto para birimleri arasında en çok kaybedenlerden biri oldu. SOL fiyatı, kritik 10$ fiyat seviyesinin altına düşerek, topluluğun bir toparlanma umut etmesini zorlaştırdı. Ancak bu rapor, Solana Blockchain’in bu mega krizden nereye çıkabileceğini gösteriyor.

solana
solana tek hanelere düştü; solana'yı neler bekliyor? 2

Solana TVL %97 Düştü

SOL, 2022 yılına yaklaşık 172$’lık bir işlem fiyatıyla girdi. Bu arada, SOL fiyatı yıldan bugüne (YTD) bazında %94’ün üzerinde düşerek, basın zamanında ortalama 9.43$’dan işlem görüyor. Piyasa değeri 3,4 milyar dolara geriledi.

Verilere göre, SOL ağının Toplam kilitli değeri (TVL) %97 azaldı. SBF’nin FTX ve Alameda’nın son çöküşü, tokeni maksimum türbülans bölgesine sürükledi. Bu ikisi SOL’un en büyük destekçileri oldu. Coingape, BitMEX kripto borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes’in SOL’u bir Shitcoin olarak adlandırdığını bildirdi.

SOL, FTX’e maruz kalmasının ayrıntılarını bile ortaya koydu. 1 milyon dolar nakit, 3.24 milyon FTX hissesi ve 3.42 FTT tokenından bahsetti. Aynı zamanda FTX jetonuna takılan 134.54 milyon SRM tokenını elinde tutarken. Ancak 50,5 milyon SOL, Alameda Research’e verildi.

SOL Blockchain Buradan Nereye Gidiyor?

Rapor, Serum ve SOL’un CLOB’sinin DeFi altyapısı için kritik bir hamle olduğundan bahsetti. Ancak, Serum program güncelleme anahtarı SRM DAO tarafından kontrol edilmedi. Bu, doğrudan FTX’ten varlık çalan Hacker’ın Serum’u acımasızca güncelleyebileceği anlamına gelir.

Bu sırada Solana topluluğu duruma koştu ve Openbook dex’in yarattığı hasarı gidermek için. OpenBook’un, tüm geliştirmelerin ağı terk etmeyi reddeden insanlardan kaynaklandığı bir DAO olduğu iddia ediliyor. Ancak DAO, SRM tokenlarını kullanıyor ancak ileride yeni bir belirteç oluşturulabilir.

Buradaki en önemli soru Solana’nın buradan nereye gidebileceğidir. Raporlara göre, Jump üzerine inşa edilen Solana Blockchain için bağımsız bir doğrulayıcı olan Firedancer, iş hacmini, sürdürülebilirliği ve verimliliği ölçeklendirecek.

Solana Labs’ın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, yakın tarihli bir etkinlikte Saga telefonunu parlatırken. Openbook, SOL DeFi’yi kurtarma görevindeyken. Bununla birlikte, Solana tabanlı bir Blockchain oyun projesi olan Aurory, bir mobil cihazdaki ilk Web3 oyunlarından birini yapacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.