Solana, Talep Bölgesine Yaklaşırken Burada Bir Sıçrama Görebilir Mi?

Solana, Talep Bölgesine Yaklaşırken Burada Bir Sıçrama Görebilir Mi?
0

Solana için son aylardaki eğilim kesin olarak düşüş eğiliminde. 2021’de Solana ve yerel jetonu SOL muazzam bir büyüme yaşadı. Fiyat, 2021’in başında 1,5 dolardan zirvesinde 259,9 dolara yükseldi. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, talep arayışı içinde 80 dolarlık alan test edildi ve SOL, 116-120 dolarlık alana geri tırmandı. Basın zamanında, fiyat bir kez daha 79.4 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerindeydi. Buradaki en uygun soru şudur: Başka bir sıçrama gelebilir mi?

SOL 12 Saatlik Grafik

solana
solana, talep bölgesine yaklaşırken burada bir sıçrama görebilir mi? 3

80 dolarlık alandan (camgöbeği kutusu) bir başka sıçramanın öncülü, Bitcoin’in yerel bir tabana yakın olabileceği ve Solana’nın liderliğini takip edebileceği varsayımıdır. Ancak, durumun böyle olduğu henüz kanıtlanmadı ve talep mevcut değildi. Talep, kısa vadeli bir ralli için ön koşuldur.

Bunun yerine, daha uzun vadeli tüccarlar trendle arkadaş olmak için çok daha rahat olacaklar. Bu, SOL’yi kısaltmak için bir fırsat aramak anlamına geliyordu.

Bollinger bantları (mavi), fiyatın son haftalarda dalgalı olduğunu ve ayrıca fiyatın iki bandın altına yakın işlem gördüğünü gösterdi. Bu, karşıt tüccarların fiyatları, yazı yazarken 92.31 $ olan 20 dönemlik hareketli ortalamaya (turuncu) doğru ittiğini görebilir.

Gerekçe

solana
solana, talep bölgesine yaklaşırken burada bir sıçrama görebilir mi? 4

RSI, Solana’nın Şubat ayındaki rallisi sırasında 60’ın üzerine çıkamadı. Ardından, RSI nötr 50’nin altına düştü ve neredeyse aşırı satım bölgesine ulaştı. Önümüzdeki birkaç gün içinde, fiyat daha düşük bir dip oluştursa bile RSI’nin daha yüksek bir dip kaydetmesi mümkündü.

MACD, RSI gibi, 12 saatlik grafiklerde sıfır çizgisinin üzerinde kalmak için mücadele etti. Bir düşüş geçişi oluşturdu ve yazı yazılırken sıfır çizgisinin altında hareket ediyordu. OBV de hızla düşüyordu ve satış hacmi zaten bu ayın başlarındaki alım hacminden daha yüksekti.

Çözüm

Daha düşük zaman dilimlerindeki karşıt tüccarlar, SOL fiyatlarında bir sıçramaya neden olabilir ve 92,3 $ ‘lık 20 SMA, kısa pozisyonlara girmek için çekici bir yer olabilir. Bununla birlikte, piyasa yapısı ve piyasa katılımcılarındaki korku, koşullar değişene kadar en bilgili tüccarların dışında hiç kimsenin “düşüş satın alma” işi olmadığı anlamına geliyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap