Solana (SOL) ve NEAR gibi Ethereum Rakipleri Bu Yıl ‘Muazzam Büyüme’ İçin Hazır!

Solana (SOL) ve NEAR gibi Ethereum Rakipleri Bu Yıl ‘Muazzam Büyüme’ İçin Hazır!
0

Dijital varlık yatırım devi Pantera Capital, 2022’de Solana (SOL) ve Near gibi Ethereum (ETH) rakipleri için yükseliş görünümü veriyor. 

solana
solana (sol) ve near gibi ethereum rakipleri bu yıl 'muazzam büyüme' i̇çin hazır! 2

Pantera ortağı Paul Veradittakit, yatırımcılara yazdığı son mektubunda, rakip akıllı sözleşme platformlarının, merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değerin (TVL) sadece %63’ünü oluşturan Ethereum’un pazar payını yok ettiğini söylüyor.

Veradittakit, Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olmayı hedefleyen Solana’nın (SOL), ekosistemindeki artan proje sayısıyla özellikle 2022’de büyümeye hazır olduğunu söylüyor.

“Eşsiz işlem hacmi sunan Solana, inanılmaz bir 2021 gördü, Nisan 2020’de işlem görmeye başladığında 0,22 ABD dolarına kıyasla Kasım’da 15 milyar dolarlık en yüksek TVL’ye ve 260 dolarlık en yüksek fiyata ulaştı. Solana topluluğundaki son faaliyetler, lansmanlar dahil. Merkezi olmayan sosyal medya ve oyun için devasa fonlar, ekosistemin önümüzdeki yıl muazzam bir şekilde büyümeye devam edeceğini gösteriyor.”

Veradittakit, Nisan ayında kripto varlıklarının blok zincirleri arasında transferini sağlayan Rainbow Bridge’i başlatan Near’ın da patlayıcı bir büyüme için hazır olduğunu söylüyor.

“NEAR’ın Rainbow Bridge’i gibi (çok farklı ağlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan) köprüler, likiditeye erişimi genişleterek ve dijital varlıkların daha kolay birleştirilebilirliğini sağlayarak Ethereum olmayan ekosistemlerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacak. NEAR’daki Aurora gibi Ethereum sanal makine (EVM) platformları, Ethereum tabanlı DApp’lerin (merkezi olmayan uygulamalar) diğer zincirlerde başlatılmasını her zamankinden daha kolay hale getirerek DeFi içinde zincirler arası etkileşimi artırıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap