Solana (SOL) Ağı Yine Bir Kesintiyle Karşı Karşıya!

Solana (SOL) Ağı Yine Bir Kesintiyle Karşı Karşıya!
0

Solana ağı 1 Haziran gecesi tekrar çöktü. Solana ekibi tarafından anında tweet’lerle bildirilen 4 buçuk saatlik bir kazaydı. Bu, bir yıldan kısa bir süre içinde meydana gelen bir dizi ağ kesintisindeki en son kilitlenmedir.

Solana’da Süren Büyük Problem

SOL, 1 Haziran’da ağ genelinde dört buçuk saatlik bir elektrik kesintisi ile tekrar arızalandı. Bu, o zamanlar büyük bir öfkeye neden olan geçen ayki çökmeden sonraki en son sunucu çökmesidir. Kullanıcılar Mayıs ayındaki kripto çöküşünden zaten hoşnutsuz olduklarından, çökme çok kötü bir zamanda geliyor.

SOL ekibinin resmi kanalı şunları söyledi:

“Doğrulayıcı operatörler, ağ uzlaşma sağlayamadıktan sonra yaklaşık 4 buçuk saatlik bir kesintinin ardından, 21:00 UTC’de Mainnet Beta’nın küme yeniden başlatılmasını başarıyla tamamladı. Ağ operatörleri ve uygulamalar, önümüzdeki birkaç saat içinde istemci hizmetlerini geri yüklemeye devam edecek.”

Solana ekibi, kullanıcılara tüm fonlar gibi ağın da güvenli olmasını sağladı.

SOL ekibinin güvencelerine rağmen, kullanıcılar ağ eksiklikleri karşısında gözle görülür şekilde şaşırdılar. SOL fiyatları kısa sürede bir darbe aldı ve 38.5 dolar civarında %14’ün altına düştü. Bu, SOL’u Ağustos 2021’den bu yana en düşük fiyatlarına yönlendirdi.

solana
solana (sol) ağı yine bir kesintiyle karşı karşıya! 2

SOL ağı, 2022’nin ilk çeyreğinde bu tür on bir ağ kesintisi yaşadı. 2 Mayıs’a doğru ilerleyen ağ, yedi saatlik bir kesinti daha yaşadı. Mayıs ayında, NFT para basma botlarından yapılan rekor dört milyon işlem nedeniyle ağ tıkanmıştı.

Şimdiye kadar kazanın nedeni bilinmiyor, ancak yinelenen işlemler, serpinti için en olası neden gibi görünüyor. Bunlar genellikle SOL ağındaki çökmelere atfedilir ve dünkü çöküşün nedeni de olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap