Solana (SOL) 20 Dolar Seviyesine Tekrar Düşmesi Sürpriz Olur mu?

Solana (SOL)  20 Dolar Seviyesine Tekrar Düşmesi Sürpriz Olur mu?
0

Solana’nın fiyatı, önemli direnç seviyelerine hızlı bir yükseliş için hazırlanıyor. Bu ralli, birçok traderın neşelenmesine neden olsa da, ölü bir kedi sıçramasından başka bir şey olmayacak. Muhtemelen birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakalayacak. 

Solana, Bilgisiz Katılımcıları Tuzağa Düşürmeye Hazır

Solana’nın fiyatı 5-12 Mayıs arasında kabaca %63 düşerek 95.20$’dan 34.97$’a geriledi. Bu kaza, LUNA-UST ekosistemi çöktükten sonra sektördeki birçok katılımcının çantalarını tutarken yakalanmasıyla geldi.

Sonuç olarak, Bitcoin ve ekosistem büyük bir satışı tetikledi. Birçok varlığın geçen hafta %60’tan fazla ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana kabaca %85 oranında çökmesine neden olan biri. Ancak, düşüş en azından geçici olarak sona ermiş görünüyor. 

Bu, SOL dahil olmak üzere birçok altcoinin şiddetli bir şekilde toplanmasına yol açtı. Bu yazı itibariyle, SOL 52 dolar civarında seyrediyordu ve daha yüksek bir hareket için potansiyel gösterdi. 76.91 $’daki ani direnç bariyeri, boğaların SOL’u itmesinin muhtemel olduğu yerdir. Bu hareket, basın zamanı konumundan %45’lik bir kazanç sağlayacaktır.

Bu ralli nedeniyle, birçok trader coşkulu olabilir ve uzun altcoinlere devam edebilir. Bununla birlikte, BTC için makro görünüm hala zayıf ve ayıları destekliyor. Bu nedenle, 76.91 dolardaki ret, piyasa katılımcılarının yakından takip etmesi gereken bir şey. Ayılar kontrolü ele alırsa, ortaya çıkan düşüş SOL’un fiyatını %72 oranında acil destek seviyesine 38.43$’a düşürebilir.

solana

Solana’nın fiyatı için bu yükselen trendi desteklemek, zincir üstü hacimdir. Bu endeks 12 Mayıs’ta 5,82 milyar olan zirveden 18 Mayıs’ta 1,71 milyara geriledi. Toplamda, zincir üzerindeki hacim %70,6’dan düştü.

Bu düşüş düşüş eğilimi gösterirken, SOL buna göre yanıt verdi. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak, yatırımcılar hem zincir içi ölçümde hem de varlığın fiyatında küçük bir yükseliş bekleyebilirler. Bu gelişme, Solana’nın fiyatının teknik açıdan tahminle uyumlu olan 76.91 dolarlık engele çarptığını görebilir.

Bu nedenle, ilgilenen yatırımcılar potansiyel bir geri dönüş için 76.91 dolarlık engele çok dikkat edecek ve ölü kedi sıçramasını teyit edecek. 

solana
solana (sol) 20 dolar seviyesine tekrar düşmesi sürpriz olur mu? 3

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap