Solana, NEAR, EOS Fiyat Analizi: 18 Ocak Salı

Solana, NEAR, EOS Fiyat Analizi: 18 Ocak Salı
0

Piyasa 24 saatlik bir düşüşle 2,10 trilyon dolar civarında gezinirken, çoğu kripto para son gün yeşil bölgede işlem yapmakta zorlandı. Sonuç olarak, analizlerde Solana, NEAR ve EOS, kısa vadeli tekniklerde düşüş eğilimi gösterdi.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, near, eos fiyat analizi: 18 ocak salı 4

Alıcılar 167 dolar seviyesinde adım atamadığından, alt yüzde 23’ün üzerinde bir geri çekilme gördü (5 Ocak’tan itibaren). Böylece 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesini gördü. SOL, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz (beyaz) oluşturdu ve son iki günde bir kırılma gördü. 13 Ocak’ta kırmızı bir mum çubuğu gördüğünden, boğalar 149 dolarlık direnci geçmek için mücadele etti. 

Kripto, 138,5 dolar seviyesini kaybettikten sonra 18 Ocak’ta başka bir kırmızı saran mum çubuğuna işaret etti. Bu okuma, artan düşüş etkisini yeniden doğruladı. Anında tedarik bölgesi (dikdörtgen, yeşil) sağlam dururken, daha fazla geri çekilme 134.79 $ seviyesinde destek bulabilir.

Basın zamanında, alt 137.0 dolardan işlem gördü. Alıcıların 43 RSI işaretini koruması hayati önem taşıyordu. Başarısız olduklarında, RSI aşırı satım bölgesine doğru güneye yöneldi. Ayrıca, DMI düşüş eğilimini doğruladı. Bununla birlikte, ADX (yön eğilimi) hala zayıftı.

NearProtocol (NEAR) Analiz

analiz
solana, near, eos fiyat analizi: 18 ocak salı 5

NEAR, RSI’sında ters bir baş ve omuzdan sonra aşağı kanaldan (sarı) çıktı. 4 saatlik grafiğinde yükseliş bayrağı ve direği oluşturarak üstel kazançlar sağladı. 

Ardından, boğalar 13,2 dolarlık desteği garantiledikçe, NEAR desenli bir kırılma gördü ve fiyat keşfine girdi. Alt, 15 Ocak’ta ATH’sini 20.597 $’a çıkarmak için (20 Aralık’ın en düşük seviyesinden) istisnai bir %147,57 yatırım getirisi gördü. 

Son üç gün içinde, alt değer %12’nin üzerinde geri çekildi ve 20-50 SMA’sının altına düştü. Bu okuma, satın alma etkisinin azalmasına işaret etti.

Basın zamanında, alt, 17.12 dolardan işlem gördü. RSI  20 puanlık bir düşüş yaşadı ve düşüş gücünü doğruladı. Ayrıca, CMF son iki günde daha düşük zirveler ve dipler kaydetti. Bu okuma, alt için para hacimlerinin azaldığını ima etti. 

EOS Analiz

analiz
solana, near, eos fiyat analizi: 18 ocak salı 6

Alt, %19,9’luk bir geri çekilme ile (5 Ocak’tan itibaren), son birkaç gün içinde hayati öneme sahip 2,9 dolarlık desteği dirence çevirdi. 10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini vurduktan sonra, EOS %14’ün üzerinde bir toparlanma kaydetti ancak yukarıda belirtilen işarette dirençle karşılaşmaya devam etti.

Şimdi, kısa vadeli teknik göstergeler satıcıları tercih ederken,  20-SMA (kırmızı) boğalar için acil bir engel olarak duruyordu.

Basın zamanında, EOS 2.78 dolardan işlem görüyordu. RSI, 43 seviyeli desteği kaybettikten sonra güneye yöneldi. Alıcılar bir geri dönüş başlatmak için adım atmadıkça, RSI aşırı satım bölgesini yeniden test etmeye baktı. Bununla birlikte, Sıkıştırma Momentumu  hala düşük volatilite aşamasına işaret eden siyah noktalar parladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap