Solana: Mart Rallisinin Ardından %31’in İzini Sürdükten Sonra SOL Burada Destek Buluyor!

Solana: Mart Rallisinin Ardından %31’in İzini Sürdükten Sonra SOL Burada Destek Buluyor!
0

Solana’nın yerel kripto para birimi SOL, en son yükselişinin zirvesinden sonra %31’lik bir düzeltme ile Nisan ayının ilk haftasına başladı. Ancak, 112 dolar fiyat seviyesinin yakınında destekle karşılaştı ve bu da bir miktar yükseliş toparlanmasına neden oldu.

SOL, son 24 saatte %6,42’lik bir rallinin ardından bu haberin yayınlandığı tarihte 121$’dan işlem gördü. Yükseliş performansı, fiyatı son zirvesinden yaklaşık %31 oranında iten düşüş düzeltmesinden hoş bir rahatlama. SOL’un son boğa koşusu 14 Mart’ta 78$’dan başladı ve 2 Nisan’da 1243$’a ulaştı.

solana
solana: mart rallisinin ardından %31'in i̇zini sürdükten sonra sol burada destek buluyor! 4

SOL’un son düzeltmesi, fiyatın RSI ve MFI’ye göre aşırı alım koşullarından soğumasını sağladı. Bu arada, SOL’un 1 saatlik grafiği, geri çekilmenin Perşembe günkü işlem seansı sırasında fiyatı aşırı satım bölgesine ittiğini ortaya koyuyor. Bu, kısa vadeli birikimi tetikledi ve fiyatın günün en düşük seviyesi olan 110$’dan geri sıçramasına yardımcı oldu.

Kötü Haber…

Binance’in Solana ağındaki teknik zorluklar nedeniyle SOL para çekme işlemlerini askıya aldığı haberiyle geri dönüşün kesintiye uğramasının ardından fiyat 110$ fiyat seviyesinin yakınında desteği yeniden test etti.

Bununla birlikte, destek yeniden testinden sonra fiyat toparlanmayı başardı ve 120 doların üzerinde bir ralli sağladı. Kısa vadeli ralli, 0.272 Fibonacci seviyesinin yakınında güçlü bir dirence eğilmeden önce 122 dolarda zirve yaptı.

solana
solana: mart rallisinin ardından %31'in i̇zini sürdükten sonra sol burada destek buluyor! 5

Solana, geçen yıl Eylül ayında önemli bir SOL satışıyla sonuçlanan 17 saatlik kesinti de dahil olmak üzere, son birkaç ayda birden fazla hizmet kesintisi vakası bildirdi. Ancak Solana’nın sosyal medya platformları, kendi tarafında herhangi bir ağ kesintisine dikkat etmedi ve bu da sorunun yalnızca Binance’e özgü olduğunu düşündürdü.

SOL’un Zincir Üstü Metrikleri

SOL, fiyatın düzeltme aşamasına girdiği son birkaç gün içinde işlem hacimlerinde önemli bir düşüş yaşadı. Bu arada, geliştirici etkinliği metriği, ayın ilk haftasında etkinlikte bir artış olduğunu gösteriyor. Bu, ağın güvenliğini artırmayı amaçlayan Solana Riptide hackathon’u ile aynı zamana denk geliyor.

solana
solana: mart rallisinin ardından %31'in i̇zini sürdükten sonra sol burada destek buluyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap