Solana, LUNA, Tron Fiyat Analizi: 10 Mart Perşembe

Solana, LUNA, Tron Fiyat Analizi: 10 Mart Perşembe
0

Son 24 saat boğalar için oldukça tehditkar olsa da, kripto korku ve açgözlülük endeksi genel duyguda küçük gelişmeler gösterdi. Solana, LUNA ve Tron’un kısa vadeli teknikleri düşüş eğilimi sergiledi ancak CMF önümüzdeki günlerde yükselişe geçme şansını parlak tuttu.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, luna, tron fiyat analizi: 10 mart perşembe 4

SOL, yaklaşık %47’lik bir kayıp (20 Ocak’tan itibaren) gördü ve 24 Şubat’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı. O zamandan beri, 102 dolarlık direncine doğru %40’ın üzerinde bir sıçrama gördü.

Ayılar üstünlüklerini korumaya hevesli olduklarından, SOL 80 dolarlık tabanı test etmek için hızla düştü, bu sırada  EMA şeritleri  düşüş eğilimi gösterdi. Alt kanalındaki son kırılmaya rağmen, alt grup, şeritlerin üzerinde bir kapanış bulmakta zorlandı. Daha fazla geri çekilme, 80 $ işaretine yakın test alanları bulmalıdır.

Basın zamanında, SOL 81.95 dolardan işlem gördü. Orta hat desteğini kaybettikten sonra, düşüş eğilimindeki RSI, 40 desteğini test etmeyi amaçladı. Ayrıca, -DI (DMI’nın) kuzeye bakarken, alt için yakın vadeli düşüş hareketlerini doğruladı. Ancak ADX zayıf kalmaya ve kırılgan bir yön eğilimi yansıtmaya devam etti.

Terra (LUNA) Analiz

analiz
solana, luna, tron fiyat analizi: 10 mart perşembe 5

86 dolardan yukarı kanaldan ayrıldıktan sonra, LUNA değerinin yarısını kaybetti ve 31 Ocak’ta iki ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu seviye %61.8 Fibonacci desteğine denk geldi. Sonuç olarak, alt bir iyileşme aşamasına girdi.

Önümüzdeki birkaç gün içinde 101 dolarlık bir engelle karşılaşmadan önce değerini ikiye katladı. Buradan güçlü bir geri çekilme, %23,6 Fibonacci seviyesinde test desteği bulmaya devam edecektir.

Basın zamanında, LUNA 102,8 dolardan işlem görüyordu. RSI orta çizginin üzerinde gezindi ancak azalan bir satın alma etkisi gösterdi. Bir düşüş sapmasından sonra (beyaz trend çizgisi), yavaşlama işaretleri gösterdi ve aşırı alım işaretinden tersine döndü. Bununla birlikte, CMF 0.13 desteğini sağladıktan sonra sürekli olarak yükseliş eğilimi gösterdi.

Tron (TRX) Analiz

analiz
solana, luna, tron fiyat analizi: 10 mart perşembe 6

24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesinden toparlanırken, TRX 4 saatlik grafikte yükselen bir kanalda (sarı) büyüdü.

10 Şubat’ta %61.8 Fibonacci direncini yeniden test etmek için yaklaşık %40 kazanç kaydetti. Bu seviyenin test edilmesinden bu yana, altcoin hızla düşerken %23,6 seviyesi destek sundu. Bundan sonra, herhangi bir yükseliş dönüşü 0,06 dolar seviyesinde direnç bulabilir.

Basın zamanında, TRX 0.05883 dolardan işlem gördü. RSI, ayılar devraldıkça trend çizgisi desteğini koruyamadı. Şimdi, 33-36 aralığı, alıcıların devreye girip bir geri çekilmeyi tetiklemesi için hayati önem taşıyor. MACD, sıfır çizgisinin altına düşerek düşüş eğilimini yeniden teyit  etse de, CMF yükseliş canlanma umutlarını canlı tuttu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap