Solana Kurumsal Girişlere Öncülük Ediyor Ancak Bu Yeni Gelişme Zararlı Olabilir!

Solana Kurumsal Girişlere Öncülük Ediyor Ancak Bu Yeni Gelişme Zararlı Olabilir!
0

Solana yavaş yavaş tüm cephelerde öne çıkıyor. Spot piyasada ilk 10 kripto para birimine girdikten ve kendisini DeFi ve NFT cephesinde lider zincirlerden biri haline getirdikten sonra SOL, şimdi kurumsal yatırımcıları hedefliyor ve bunda oldukça başarılı.

Solana Büyük Paralar Getiriyor

Yatırım araçlarının son birkaç haftadaki performansı iyileşirken, önceki 14 gündeki çıkışlar bu zinciri kesinlikle kırdı. Ancak bu hafta, genel net akışlar kademeli eğimi aştı ve CoinShares, Aralık 2021’den bu yana en büyük girişleri işaret etti.

solana
solana kurumsal girişlere öncülük ediyor ancak bu yeni gelişme zararlı olabilir! 6

Tüm varlıklar arasında SOL, bu hafta 87,1 milyon dolar (toplam 193 milyon doların %37’si) getiren en iyi performans gösteren kripto para oldu. Sadece Ethereum dahil diğer tüm altcoinleri geçmekle kalmadı, aynı zamanda Bitcoin girişlerinin sadece 10 milyon dolar altında kaldı.

Bu gelişme Solana’yı Bitcoin’den hemen sonra lider bir yatırım ürünü haline getirdi ve kral para için yıldan bugüne girişler 162 milyon dolar ve SOL’nin girişleri 95 milyon dolar oldu.

solana
solana kurumsal girişlere öncülük ediyor ancak bu yeni gelişme zararlı olabilir! 7

Bunların çoğu, muhtemelen, özellikle SOL %25,29 oranında arttığı günlerde gözlemlenen toparlanma ile tetiklendi.

solana
solana kurumsal girişlere öncülük ediyor ancak bu yeni gelişme zararlı olabilir! 8

Ancak girişlerin veya rallinin doğrudan etkisi henüz ağ üzerinde görülmedi. Ocak ayına kıyasla, geçen ay Solana’daki aylık aktif kullanıcılarda önemli bir düşüş gözlemlendi. Ancak son bir ayda kullanıcı sayısı açısından pek bir değişiklik olmadı.

Geçen haftadan bu yana, şu anda ortalama 200 bin adreste olan günlük aktif kullanıcılar söz konusu olduğunda kademeli bir eğim oluşuyor.

solana
solana kurumsal girişlere öncülük ediyor ancak bu yeni gelişme zararlı olabilir! 9

Ancak tüm bu yükselişin ortasında Solana’nın enerji kullanımıyla ilgili endişe yatıyor. Solana’nın enerji açısından en verimli zincirlerden biri olduğu biliniyor ve hatta geçen Aralık ayında karbon nötr hale geldi.

Bununla birlikte, Mart ayı için yayınlanan enerji kullanım raporu, işlem başına enerji kullanımında 1989 J’den 2707 J’ye %36’lık bir artışı vurguladı. Ethereum ve Bitcoin’in benzerleriyle karşılaştırıldığında, bu rakam sonsuz küçük, ancak Solana’nın son birkaç ayda artan kullanım ve bunun ileriye dönük nasıl bir engel olabileceği.

solana
solana kurumsal girişlere öncülük ediyor ancak bu yeni gelişme zararlı olabilir! 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap