Solana Kesintisi İkinci Denemeden Sonra Düzeltildi, SOL Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Solana Kesintisi İkinci Denemeden Sonra Düzeltildi, SOL Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Solana blok zinciri, ikinci bir yeniden başlatma denemesinden sonra tekrar çevrimiçi oldu. Cumartesi günü meydana gelen teknik bir arıza, blok zincirinde saatler süren bir yavaşlamaya neden olmuştu. Mühendisler hala ağın performansını yakından izliyorlar.

Daha önce bahsedildiği gibi, Solana ağı 25 Şubat’ta erken saatlerde çökmüştü ve işlemleri doğru şekilde gerçekleştirememişti. Kesintiden birkaç saat sonra ilk bir yeniden başlatma denemesi yapılmıştı, ancak başarısız olmuştu ve ikinci yeniden başlatma çözümüne yol açmıştı.

solana
solana kesintisi i̇kinci denemeden sonra düzeltildi, sol fiyatı nasıl etkilenecek? 2

Solana Blok Zinciri Saatler Süren Kesintinin Ardından Düzeltildi

İzleme sitesi SOL Durumu’na göre, düzeltme 01:28 UTC’de gerçekleşti ve mühendislerin ağın performansını izlemeye devam etmeleri istendi. Sorunun çözüldüğü saat ise 02:09 UTC olarak belirtildi.

SOL ağındaki bu tür kesinti sorunları yeni değil. Geçmişte birkaç kez benzer kesintiler yaşanmıştı. Bu durumun nedeni, ağın yüksek işlem hacmini desteklemeye odaklanması ve bu da düğümlerin senkronize olması için yoğun bir baskı yaratmasıdır. Geçen Ekim ayında da Blockchain ağı benzer bir yeniden başlatma sürecinden geçmiş ve bir aksaklık uzun süreli bir kesintiye neden olmuştu.

Solana Fiyatı Kesinti Nedeniyle Aşamalı Değil

Solana ağ kesintisi, SOL fiyatını fazla etkilemedi. Şu anda SOL, 23,80 dolar seviyesinden işlem görüyor ve tüm kesinti boyunca fiyatında sadece önemsiz bir değişiklik yaşandı. Bununla birlikte, son 7 günde kripto para biriminin fiyatı yaklaşık %4 düştü.

Solana kesintisi, kripto endüstrisinden eleştirilerle karşılaştı ve bu sorun tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Ethereum’a rakip olarak lanse edilen Solana ağı, piyasadaki en iyi Blockchain ağları arasında yer alıyor, ancak sık sık yaşanan kesintiler bir sorun haline geldi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.