Solana, ETC ve FTM Fiyat Analizi: 06 Mart Pazar

Solana, ETC ve FTM Fiyat Analizi: 06 Mart Pazar
0

24 Şubat’tan sonra piyasa oldukça hızlı toparlansa da, ayılar dönmeye devam etti. Solana, ETC ve FTM gibi şirketler 1 saatlik grafikte benzer eğilimler yansıttı.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, etc ve ftm fiyat analizi: 06 mart pazar 4

SOL, 24 Şubat’ta 77.50$’dan destek kazanmak için 105.40$’dan düşerek avantajını kaybetti. Ancak, alıcılar kurtarmaya geldi ve alt hızla geri döndü. 

Önümüzdeki altı gün boyunca SOL, direnç olarak 105 dolar seviyesini geri almayı başardı. Bununla birlikte, ayılar, trend çizgisi desteğini (turuncu kesikli çizgi) kırdığı ve 5 Mart’ta 86.70 dolarda acil desteği yeniden test ettiği için son üç gün içinde onu aşağı itmeyi başardı.

Basın zamanında, SOL 87.49 dolardan işlem gördü. Böylece bir önceki güne göre %1,49 düşüş kaydetti. 42.84’teki RSI zayıf görünüyordu ve AO bile hala sıfır çizgisinin altındaydı. Teknik bilgiler, SOL’un 87 dolarlık destek seviyesini bir kez daha test edebileceğini ima ediyor.

Ethereum Classic (ETC) Analiz

analiz
solana, etc ve ftm fiyat analizi: 06 mart pazar 5

Ethereum Classic (ETC), aşağı yönlü bir kanal izlediği için 32.94 $ seviyesinde pozisyonunu kaybetti ve iki ayın en düşük seviyesi olan 23.66 $ seviyesinde destek kazandı. Bununla birlikte, alıcılar devreye girdi ve 1 Mart’ta 30.43 $ seviyesini test etmek için madeni parayı yukarı doğru itti.

Alt, ayılar onu aşağı itmeden önceki üç gün boyunca aynı bölgede işlem gördü. ETC, sırasıyla 5 ve 6 Mart’ta iki kez 27,10 dolarlık acil destek seviyesini yeniden test ederek onu zayıflattı. Yazma sırasında, ETC bir önceki güne göre %2.1 düşüşle 27.29$’dan işlem görüyordu. 

RSI, düşüş yönlü bir hareketin göstergesi olarak 31.97’de gezindi. CMF bile sıfır çizgisinin altında sallandı. Bir sonraki destek seviyesi 26.08 dolar olabilir.

Fantom (FTM) Analiz

analiz
solana, etc ve ftm fiyat analizi: 06 mart pazar 6

Fantom (FTM), 24 Şubat’ta 1.34 $ seviyesinde kritik desteğe ulaşmak için 2,05$’dan düşerek aşağı yönlü bir takoz izledi. Alıcılar, madeni parayı listelerde yukarı itmek için hızla devreye girdi. Bundan sonra, alt, önümüzdeki altı gün içinde hızla 2.05 $ işaretine ulaştı.

Ancak, ayılar onu bir kez daha aşağı itti. 2 Mart’tan sonra FTM, 1,62 $’lık bir tabana ulaşmak için trend çizgisi desteğini (turuncu kesikli çizgi) kırdı. Yazının yazıldığı sırada FTM, önceki güne göre %4,85 düşüşle 1,43 dolardan işlem görüyordu.

32.23’te RSI düşüş eğilimine girdi. Aslında, DMI aynı zamanda düşüş yönlü bir geçiş öngördü. Teknik veriler, FTM’nin önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş hareketi görebileceğini ima ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap