Solana, Dogecoin, EOS Fiyat Analizi: 20 Ocak Perşembe

Solana, Dogecoin, EOS Fiyat Analizi: 20 Ocak Perşembe
0

Haftalık kayıplar piyasa değerinden milyarlarca dolar silinirken, Solana, Dogecoin ve EOS’un kısa vadeli teknik göstergeleri ayılara doğru eğilmeye devam etti.

Dogecoin ve EOS azalan kanallar görürken, göstergeleri hala yükseliş umutlarını canlı tutuyor.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, dogecoin, eos fiyat analizi: 20 ocak perşembe 4

5 Ocak’taki satışlar, alt grubun 4 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen (beyaz) kırılmayı tetikledi. 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesine kadar %20’nin üzerinde bir geri çekilmenin ardından SOL, yakın tedarik bölgesinden (dikdörtgen, yeşil) bir geri dönüş gören yükselen bir kama oluşturdu.

Kamadan ayrıldığından beri, 20 SMA, boğalar için güçlü bir ani direnç olarak durdu.

Basın zamanında, alt 142.58 dolardan işlem gördü. Alıcı hayati 43-mark RSI’yı koruyamazken , 33-seviyesine doğru düştü. Son birkaç gün içinde RSI, 43 puanlık dirence karşı koymakta zorlandı. Ayrıca, +DI  (kırmızı) ve -DI (yeşil) bir satış eğilimi sergiledi ve yakın vadede herhangi bir yakınsama sinyali vermedi. Bununla birlikte, ADX, SOL için zayıf bir yön eğilimi gösterdi.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
solana, dogecoin, eos fiyat analizi: 20 ocak perşembe 5

10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini vurduktan sonra DOGE, 14 Ocak’ta ayın en yüksek seviyesine ulaşana kadar %55.94’lük şaşırtıcı bir yatırım getirisi gördü.

Bununla birlikte, son altı gün içinde fiyat %23.4’ün üzerinde geri çekilirken ayılar 0.1919 dolarlık direnci sağladı. 4 saatlik grafiğinde aşağı kanal (beyaz) oluşturdu. Şimdi, boğalar 0.1623 $ seviyesini savunuyor gibi görünürken, ani direnç 0.1675 $ seviyesinde kaldı.

Basın zamanında, DOGE 0.1663 dolardan işlem gördü. 14 Ocak’tan bu yana 30 puanın üzerinde bir düşüş, RSI’nin yarı çizginin altına düşmesine neden oldu. Şimdi, düşüş eğilimi gösterirken yana doğru hareket etti. İlginç bir şekilde, DOGE’nin OBV’si  seviyeyi korumaya devam etti ve önemli düşüşe karşılık gelmedi. Bu okuma olası bir yükseliş dönüşüne işaret etti.

EOS Analiz

analiz
solana, dogecoin, eos fiyat analizi: 20 ocak perşembe 6

5 Ocak’tan itibaren %19,9’luk bir geri çekilme ile EOS, 10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini gördü. O zamandan beri, EOS önceki alçalan kanaldan (sarı) çıktıktan sonra %14,7’nin üzerinde bir toparlanma kaydetti.

Satıcılar 2,9 dolarlık bölgeye adım atarken, EOS bir aşağı kanala (beyaz) daldı. Şimdi, boğalar için acil test noktası, aşağı kanalın üst trend çizgisinde duruyordu.

Basın zamanında, EOS 2.83 dolardan işlem görüyordu. Aşağı kanalla birlikte düştükten sonra RSI, 43 işaretinde direnç buldu. Yakın vadede düşüş eğilimi sergiledi. AO düşüş eğilimini öne sürse de , yeşil çubukları yanıp sönerek hafif artan satın alma gücüne işaret etti. Ayrıca, CMF sıfır çizgisini geçti ve artan para girişlerini ima etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap