Solana Network Çöktü mü? SOL Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Solana Network Çöktü mü? SOL Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Solana fiyatları, Solana Network’ün Cumartesi günü yaşadığı bir kesinti nedeniyle bir miktar düşüş kaydetti. Altyapı operatörlerinin sorunlu blok zincirini kontrol etmek için müdahale ettiği belirtildi. Bu durum, kullanıcıların dijital varlıkların ticareti konusunda zorluk yaşamasına yol açan bazı teknik sorunlara neden oldu.

solana
solana network çöktü mü? sol fiyatı nasıl etkilenecek? 2

Solana Zinciri Çöktü mü?

Solana ağındaki sorunun nedeni hala tespit edilememiş olsa da, SolBlaze adlı staking havuzu tarafından yapılan açıklamada, sorunlu blok zinciri kontrol edilmeye devam ettiği ve ağın çökmediği belirtildi. Ancak, Mainnet-beta’da büyük bir çatallanma olayı planlandığı ve doğrulayıcıların çatalları çözmeye çalışırken yavaşlamalarına neden olduğu söylendi. Ayrıca, ağın ortalama 16 TPS hızla hareket ettiği ifade edildi. Sorunun temel nedeni hala belirlenmeye çalışılıyor ve çeşitli düzeltmeler yapılıyor. Kullanıcılar, sorun nedeniyle dijital varlıkların ticaretini zor buldukları için bazı teknik sorunlarla karşılaştılar.

SolBlaze, henüz herhangi bir şeyin kesinleşmediğini belirtti. Ancak, sorunlu blok zincirinin ana nedeni, yakın zamanda sunulan büyük v1.14 yükseltmesindeki artımlı sürüm düşürme (v1.14 > v1.13) sorunu olabilir. Ağ bağlantılı yeniden başlatma girişimi, son çare olarak düşünülüyor. Doğrulayıcılar, söz konusu v1.14’ten v1.13’e geri dönmeye çalıştılar, ancak v1.14, 25 Şubat 2023’te büyük bir benimseme gördü ve bu, mevcut ağ sorununun kaynağı olabilir.

Son Çare Ne Olabilir?

Cumartesi günü Solana Network’ün altyapı operatörlerinin sorunlu blok zincirini kontrol etmesi nedeniyle bazı teknik sorunlar yaşandığı bildirildi. SolBlaze’e göre, ağ çökmedi, ancak büyük bir çatallanma olayı planlandığı için doğrulayıcılar yavaşladılar. Ağın hala orta düzeyde hareket ettiği ve temel nedenin henüz belirlenemediği belirtiliyor. Sürüm düşürme girişimi, sorunu çözemezse, olası bir yeniden başlatma girişimi koordine edilmektedir. Solana Labs’tan resmi bir bildirim gelmediği için sürüm düşürmemeniz tavsiye edilir.

Piyasa tarafında, SOL fiyatı son 24 saatte %5 düştü ve basın zamanında ortalama 24$ civarında işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi ise %14 artarak 603 milyon$ olarak kaydedildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.