Solana Bu Alanda Reddedildi, Ancak İkinci Bir Denemede Geçebilir Mi?

Solana Bu Alanda Reddedildi, Ancak İkinci Bir Denemede Geçebilir Mi?
0

Coinbase, Solana tabanlı tokenleri Bonfida ve Orca’yı listelemeye karar verdiğinde, Solana platformunun önemi bir kez daha vurgulandı . Solana platformu için yükseliş görünümü, Bank of America bile Solana’nın bir yerleşim katmanı olarak büyümesine yardımcı olabilecek ölçeklenebilirliğe yönelik önceliğini belirttiğinden canlanıyor olabilir. Grafiklerde, Solana’nın yerel tokeni SOL, son iki ayda bir düşüş trendi içinde çalıştı. Önümüzdeki günlerde biraz rahatlama görülebilir mi ve SOL düşüş trendini kırabilir mi?

SOL 12 Saatlik Analiz

solana
solana bu alanda reddedildi, ancak i̇kinci bir denemede geçebilir mi? 3

Düşüş trendi, SOL’nin önceki düşük seviyelerini kırdığı Aralık ayı başlarında başladı ve ay boyunca SOL, düşüş trendini teyit ederek 204$ seviyesini geçemedi. Son iki hafta içinde SOL, 83,6 dolardan iyi bir sıçrama gördü.

Bu nedenle, kısa vadeli bir yükseliş trendinin içinde olduğu daha uzun vadeli bir düşüş trendimiz var. 110.19$’da (113.66$’a fitil) yeni düşük seviye, SOL’un yukarı tırmanması ve güçlü yükselişin (kısa vadeli) kanıtını göstermek için destek olarak yeniden test etmesi gereken bir alanı işaret etti.

Böyle bir senaryo ortaya çıkarsa, 110-130$’lık işlem hacminin düşme yolunda ne kadar düşük olduğu göz önüne alındığında, SOL’un 130$’a kolayca tırmanması beklenebilir. Ancak 130-150 dolar arasında güçlü bir direnç var.

Gerekçe

solana
solana bu alanda reddedildi, ancak i̇kinci bir denemede geçebilir mi? 4

VPVR, daha önce de vurgulandığı gibi, ticaret hacmi eksikliği nedeniyle 110-130 $ alanının hızla geçilebileceğini gösterdi. Ancak, geçen haftanın kazanımlarının SOL’u bu kadar yükseğe çıkarmak için genişletilip genişletilemeyeceği henüz net değildi.

RSI nötr 50’nin üzerine çıkarken Müthiş Osilatör de sıfır çizgisinde, yukarıya geçmenin eşiğinde görünüyordu. Yine de, OBV daha düşük zirveler kaydetti ve bu da talep mevcut olmasına rağmen satış hacminden daha ağır basacak kadar önemli olmayabileceğini gösterdi.

Çözüm

113 doların üzerinde bir hareket ve bu seviyenin yeniden yükseliş testi, SOL’un 130 dolara tırmandığını görebilir. Bu alanda, uzun vadeli eğilimin gücü, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü önemli bir baskı oluşturmaya başlayabilir. Ayrıca, fiyatı düşürmeden önce büyük piyasa katılımcılarının faydalanması için muazzam bir likidite sunabilir. Bu nedenle, 113 dolar ve 130 dolar, izlenmesi gereken dirençler olarak kalırken, 95 dolar işareti kısa vadeli destek sunabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap