Solana Etkinliği Muazzam Artarken, Sırada SOL Fiyatı 50 Dolara Ulaşabilir mi?

Solana Etkinliği Muazzam Artarken, Sırada SOL Fiyatı 50 Dolara Ulaşabilir mi?

Solend, DeFi alanında yeni bir döneme öncülük etmek için Solana blockchain tabanlı bir borç verme ve borçlanma protokolü olan Solend V2’yi duyurdu. Solend V2, önceki sürümden öğrenilen dersleri ve kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak geliştirilmiştir ve merkeziyetsizliği artırarak risk yönetimini iyileştirmeyi hedeflemektedir. Solend V2, aşamalar halinde denetime sunulacak ve yakın gelecekte kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

solana
solana etkinliği muazzam artarken, sırada sol fiyatı 50 dolara ulaşabilir mi? 2

Solana tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Solend, birkaç sorunla karşılaştıktan sonra Solend V2 borç verme ve borçlanma protokolünü geliştirdi. Protokol, önceki olaylardan öğrenilenleri birleştirerek tasarlandı. Bu olaylar arasında Solana blok zinciri kesintileri, bir oracle istismarı ve FTX-Alameda Araştırma krizi gibi sorunlar yer alıyor. Solend V2, korumalı teminat, TWAP oracle, borç ağırlıkları, çıkış oranı limitleri, teminatlandırma limitleri, izole edilmiş kademeli varlıklar ve dinamik tasfiye bonusu gibi özellikler sunuyor. Bu özellikler, özellikle teminat ve likidite sorunlarını çözerek Solend V1’deki sınırlamaları aşmayı amaçlıyor. Diğer özellikler arasında trilineer faiz oranı modeli, risk otoritesi, zincir üstü meta veriler, kullanımdan kaldırılmış varlık yönetimi, zincir üstü ve izinsiz likidite madenciliği, hesap yetkilendirmesi ve kayıp sosyalleştirme yer alıyor. Solend, bu özelliklerin, Solana DeFi’nin sınırlarını zorlama denemelerinin sonucu olduğunu belirtiyor. Protokol, tasarımlar kesinleştikçe daha fazla özellikle güncellenecek.

Solana Fiyatı 100 Doları Aşabilir mi?

Solend, Kasım 2021’de SLND yardımcı program tokenını piyasaya sürdü ve Solana blok zincirinde SOL fiyatının yükselmesine ve TVL’nin artmasına yol açtı. Bu gelişmelerin etkisiyle, Solend Solana’daki dapp’ler arasında 19. sırada yer alıyor ve son 24 saatte Unique Active Wallets (UAW) değeri %20 arttı.

Şu anda SOL fiyatı, son 24 saatte %2 düşüşle 20.83 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 20.62 dolar ve 21.31 dolar. Ayrıca son 24 saatte işlem hacminin %12 oranında azalması, faizlerin de düşmüş olabileceğine işaret ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.