Solana (SOL) %12 Artarken, Bitcoin (BTC) 30.000 Doları Tutmaya Devam Ediyor!

Solana (SOL) %12 Artarken, Bitcoin (BTC) 30.000 Doları Tutmaya Devam Ediyor!

SOL’un yanı sıra, daha büyük sermayeli altlardan biri olan Avalanche (AVAX) önemli bir kazanan olarak öne çıkıyor.

Bitcoin, son 13 ayın en yüksek seviyesini gördüğü, ancak 30.000 doların altına düşmeden önce dalgalı bir hafta sonu geçirdiği biliniyor. Bu yüksek seviyeyi korumayı başardı.

Diğer altcoinler ise günlük bazda daha sakin bir seyir izlemekte. SOL, AVAX, LEO, ARB ve birkaç diğer kripto para birimi değer kazanırken, diğerleri daha stabil bir performans sergiliyor.

Bitcoin 30.000 Doları Savunuyor

Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin (BTC) oldukça sakin bir dönem geçirdi. Cuma günü, BTC önce 31.000 dolardan 29.500 dolara düştü, ancak birkaç saat içinde tekrar 30.500 dolara yükseldi. Cumartesi ve Pazar günleri ise fiyat nispeten istikrarlı bir şekilde 30.000 doların biraz üzerinde seyretti.

Salı sabahı erken saatlerde ise piyasa manzarası değişti ve BTC bir kez daha 31.000 doların üzerine çıktı. Ancak bu seviyede dirençle karşılaştı ve geri çekildi. Ancak Perşembe günü boğalar tekrar atağa kalktı ve BTC’yi 13 ay sonra ilk kez 31.500 dolara (Bitstamp’ta) kadar çıkarmayı başardılar.

Ancak bu başarı geçici oldu ve Cuma sabahı Bitcoin fiyatı 29.700 dolara geriledi. Ancak sonraki saatlerde yeniden toparlandı ve 30.000 dolar seviyesini geri kazandı. O zamandan beri bu seviyenin hemen üzerinde seyretmekte. BTC’nin piyasa değeri hala 585 milyar dolar civarında ve alternatif kripto paralar üzerindeki hakimiyeti %50’nin biraz altında bulunuyor.

bitcoin
solana (sol) %12 artarken, bitcoin (btc) 30.000 doları tutmaya devam ediyor! 3

SOL ve AVAX Yükselişte

Son birkaç gün içinde altcoinlerde artan hareketlilik yaşandı, ancak çoğu günlük bazda sakinleşti. Ethereum, bir noktada 2.000 dolar seviyesine yaklaşmıştı, ancak dün sert bir şekilde reddedildi ve şu anda bu seviyeden yaklaşık 150 dolar uzakta bulunuyor.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Tron, Polkadot ve Polygon gibi daha büyük sermayeli altcoinler biraz yeşil renkte seyrediyor.

Avalanche ve Solana, sırasıyla %7,5 ve %13’lük kazançlarla öne çıkıyor. AVAX 13 doların üzerinde işlem görüyor, SOL ise 22 doların üzerinde bulunuyor.

Genel olarak, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri, günlük bazda 10 milyar doların biraz üzerinde bir toparlanma kaydederek 1,8 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bu metriğin sadece bir gün önce 50 milyar dolar düştüğünü hatırlatmakta fayda var.

bitcoin
solana (sol) %12 artarken, bitcoin (btc) 30.000 doları tutmaya devam ediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.