Shiba Inu (SHIB) 90 Günün En Düşük Seviyelerine Düştü

Shiba Inu (SHIB) 90 Günün En Düşük Seviyelerine Düştü
0

Olağanüstü bir yılın ardından, Shiba Inu Coin’in (SHIB) çılgınlığı, kripto pazarında devam eden krizin ortasında kayboluyor gibi görünüyor.

Memecoinler rekor kıran rallilerinden çekildiler. Shiba Inu (SHIB) bir istisna değildir. CoinMarketCap’te en çok görüntülenen kripto para birimi olmak için 2021’de Bitcoin’i gölgede bırakmayı bile başaran köpek temalı token, popülaritesi azaldıkça şimdi acı verici bir geri çekilme görüyor.

Shiba Inu’nun Popülaritesi Bir Darbe Aldı

Google Trends verilerine göre, Shiba Inu Coin aramalarının sayısı son birkaç ayda keskin bir düşüş yaşadı. Anahtar kelimeye olan ilgi, varlığın fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı Ekim 2021’de zirveye ulaştı.

shiba inu
shiba inu (shib) 90 günün en düşük seviyelerine düştü 2

Tipik olarak, Google Trend, belirli bir varlığa yönelik perakende ilgisini gösterir. Bir dalgalanma genellikle gelişimi açısından önemli bir olayla çakışır ve bunun tersi de geçerlidir.

Shiba Inu’nun geçen yıl Coinmarketcap’in kripto veri toplayıcısında en çok görüntülenen dijital varlık olarak ortaya çıkması için dünyanın en büyük iki kripto para birimini (Bitcoin ve Ethereum) aştığını gösteriyor.

Mevcut hareketsizliğin, SHIB’nin fiyatının mücadele ettiği bir zamanda gelmesi şaşırtıcı değil. Artık piyasa değeri açısından Polygon (MATIC) ve Binance USD (BUSD) arasında sıkışmış durumdaydı.

Memecoini daha yükseğe itecek bir katalizörün olmaması, SHIB’nin sonraki düşüşlerine neden olan önemli bir faktördür. Daha geniş piyasa hissiyatı da nazik değildi. Ekim ayının son haftasında 0.000088 dolarla zirveye ulaştığından beri, token yaklaşık %70 kayıpla 0.00003 doların altına düştü.

Bu arada, daha önce dünya çapında yatırımcıların dikkatini çeken Dogecoin’e (DOGE) ilgi de düşük.

Bitso Kurtarmaya Gelecek mi?

Shiba Inu Coin kısa süre önce Meksika’nın en büyük kripto para borsası Bitso’da yayına girdi. Daha önce varlık, Binance, Coinbase, Gemini, Bitstamp vb. gibi bir dizi büyük ticaret mekanından listeler getirdi.

Borsa listeleri tipik olarak kripto para birimleri için olumlu katalizörler olduğunu kanıtlasa da, önceki gelişmeler kayda değer bir fiyat hareketine yol açmasa da, Bitso’nun haberlerinin SHIB’nin yörüngesi üzerinde olumlu bir etkisi olup olmadığı görülecektir.

Ayrıca Nasdaq-Listed Harbour Custom Development, Inc., Bitcoin, Ethereum, Dogecoin gibi diğer dijital varlıklara ek olarak Shiba Inu Coin’e desteğini açıklayan en son şirket oldu. Raporda, emlak firmasının 24 Ocak itibariyle konutları ve diğer mülkleri için kripto para birimlerini kabul etmek istediği belirtildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap