SEC İtirazının Mahkemede Reddedilmesiyle XRP Fiyatı %12 Arttı!

SEC İtirazının Mahkemede Reddedilmesiyle XRP Fiyatı %12 Arttı!

Ripple’ın yerel tokeni XRP, günün en büyük kazancı olarak ortaya çıktı. XRP fiyatları son 24 saat içinde %12 gibi büyük bir artış gösterdi. Bununla birlikte, bu ani artış, son mahkemenin Ripple davasında SEC aleyhine verdiği kararla destekleniyor.

xrp
sec i̇tirazının mahkemede reddedilmesiyle xrp fiyatı %12 arttı! 2

XRP Fiyatını Pumplayan Mahkeme Emri

Avukat James Filan, Yargıç Analisa Torres’in SEC’in mahkeme kararlarına itirazını reddettiğini bildirdi. Ayrıca Hâkim, komisyondan emirlere uymasını istemiştir. Bu doğrudan, SEC’in Hinman konuşmasıyla ilgili hayati belgeleri devretmesi gerektiği anlamına gelir.

Mahkemenin bu büyük kararı, XPR fiyatını doğrudan olumlu yönde pompaladı. XRP fiyatı, mahkeme tarafından verilen son etkili emirlere göre zaten yüksek seyrediyor. Ancak bu, Ripple davasında SEC için büyük bir darbe.

Ripple fiyatları son 30 günde yaklaşık %50 arttı. XRP, basın zamanında ortalama 0,489 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %91 artarak 4,19 milyar dolara ulaştı. XRP’nin toplam piyasa değeri 24 milyar dolar seviyesini geri kazandı.

Bu Davayı Nasıl Etkileyecek?

Daha önce, SEC, mahkeme kararına itiraz etmek için verdiği yanıtta, sanıkların komisyonun belgeler üzerindeki önceki iddialarını yanlış beyan ettiklerini belirtti.

Komisyon, Yargıç Netburn’ün dahili konuşma belgesinin davadaki herhangi bir iddiayla ilgili olduğuna karar verirken hata yaptığını savundu. DPP’nin konuşma notlarını korumadığı tespitlerinden memnun olmasa da.

Ancak SEC, avukat müvekkil ayrıcalığının konuşma notlarını korumadığını da kabul etmedi. Bu arada mahkeme, Yargıç Netburn’ün iç belgeler üzerinden vardığı sonuca varıyor. Hatalı veya kanuna aykırı değildir.

Yargıç Netburn bir emrinde keşif amacının son derece geniş bir kavram olduğunu belirtmiştir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.