Satya Nadella Duyurdu: Sam Altman, Microsoft Ekibine Katılıyor

Satya Nadella Duyurdu: Sam Altman, Microsoft Ekibine Katılıyor

Geçtiğimiz günlerde Sam Altman, kurucusu olduğu şirketin CEO pozisyonundan alındı.

Son yapılan basın duyurusuna göre, OpenAI’daki başarısızlığın ardından Sam Altman, Microsoft’a transfer oluyor. Teknoloji dünyası, kısa bir süre önce Sam Altman’ın OpenAI’deki CEO’luk görevinden ayrılması haberleriyle sarsıldı.

Bu haber Cuma günü basına yansıdı. OpenAI Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada, CTO Mira Murati’nin, Sam Altman’ın yerine CEO olarak atanacağı ifade edildi.

sam altman 1
satya nadella duyurdu: sam altman, microsoft ekibine katılıyor 2

Sam Altman’ın kendi kurduğu şirketten ayrılması sonrası, OpenAI’nın en büyük yatırımcılarından Microsoft hakkında ilginç haberler ortaya çıktı. Semafor’da yer alan habere göre, Microsoft’un OpenAI’ya yaptığı 10 milyar dolarlık yatırımın yalnızca bir bölümünün şirkete aktarıldığı, geri kalanının ise belirli parçalara ayrılarak bulut bilişim alımları için kullanıldığı belirtildi.

Spekülasyonların ardından, Microsoft CEO’su Satya Nadella basın toplantısında şirketin OpenAI’ya olan bağlılığını tekrarladı ve ek olarak önemli bir haber daha verdi. Satya Nadella, Sam Altman ve Greg Brockman’ın diğer iş arkadaşlarıyla birlikte Microsoft bünyesinde yapay zeka araştırma ekibine liderlik edeceklerini duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.