Santiment Analizine Göre USDT’de Balina Hareketleri Artıyor!

Santiment Analizine Göre USDT’de Balina Hareketleri Artıyor!

Kripto analiz uzmanı Santiment, popüler stablecoin USDT’nin son zamanlarda zincir içi aktivitede bir yükseliş yaşadığını belirtiyor.

USDT, Tether tarafından piyasaya sürülen ve 1:1 oranında Amerikan Doları ile değeri sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Santiment’in araştırmalarına göre, döviz mevduatlarında gözlemlenen bir artış, USDT’nin aktif adreslerinin son üç ayın zirvesine çıkmasına neden oldu.

Bu hafta içinde yapılan bir açıklamada, Santiment, borsalardaki USDT stoklarının Mart 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye çıktığını ve bu durumun kripto yatırımcılarının “alışkraftını” güçlendirdiğini vurguladı.

usdt
santiment analizine göre usdt'de balina hareketleri artıyor! 2

Santiment’in paylaştığı verilere göre, Ağustos 2022’de USDT’nin borsa değeri 16,96 milyar dolar ile zirveye ulaşırken, Haziran 2023’te %58’lik bir azalışla 7,12 milyar dolara düştü.

Santiment ayrıca, büyük cüzdanların, değeri 1-10 milyon dolar arasında olan USDT birikimine devam ettiğini belirtiyor. Bu birikimin, “yaklaşan alımlara olan talebi” yansıttığına dikkat çekiliyor.

Analitik uzmanı öte yandan, Ethereum (ETH) konusunda da değerlendirmelerde bulunuyor. Ethereum’un borsa dışı en büyük 10 adresinin, piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para olan ETH’yi bünyesinde toplamaya devam ettiğini ifade ediyor. Bu adreslerde toplam 39,22 milyon ETH bulunmaktadır. Bu miktar, yazının hazırlandığı sırada 61,2 milyar doların üzerinde bir değere tekabül ediyor ve bu değer tarihi bir zirveyi temsil ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.