SAND Uzun Vadeli Direnci Yeniden Test Ettiğinden, İşte Bir Kopuşun Muhtemel Olmasının Nedeni!

SAND Uzun Vadeli Direnci Yeniden Test Ettiğinden, İşte Bir Kopuşun Muhtemel Olmasının Nedeni!
0

SAND, yazı yazılırken 4,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve CoinMarketCap’te 33. sırada yer aldı. Son iki hafta içinde 2,6 dolara kadar düştü ancak o zamandan beri iyi bir şekilde toparlandı. SAND için kısa vadeli önyargı, güçlü bir şekilde yükseliş gösterdi, ancak fiyat, yatay bir önem seviyesiyle bir miktar izdüşümü olan uzun vadeli bir trend çizgisi direncini test etmeye başladı. SAND, bir talep alanına geri dönmek zorunda mı kalacak, yoksa boğalar fiyatı 5 $ ve ötesine çekebilecek mi? Bitcoin’in de muhtemelen bir etkisi olacaktır.

sand
sand uzun vadeli direnci yeniden test ettiğinden, i̇şte bir kopuşun muhtemel olmasının nedeni! 3

Ocak ayının sonlarında SAND, 3.21 $ seviyesinin üzerine çıktığında zaten bir sıçrama belirtileri gösteriyordu. Ardından 3,5 dolarda dirençle karşılaştı, ancak o zamandan beri 4,12 dolara tırmanmayı başardı ve bir talep alanı olarak 3,5 doları yeniden test etti. Bu, SAND’ın tekrar 4,12 doların üzerine çıkmasının ardından Şubat ayında piyasa yapısının yükselişini teyit ettiğini gösterdi.

SAND’ın 3.49$’dan 4.85$’a (beyaz) hareketine dayalı olarak bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi çizildi. Kısa vadede, 4.3$ alanı talep gördü ve son birkaç saat içinde bir kez daha güçlü talebin devreye girdiğini gördü. Bu alan, fiyatın yükselen bir takoz (beyaz) oluşturması ve formasyonun altında kırılmasının ardından yeniden test edildi.

Basın zamanında, fiyat bir kez daha 4,85 dolar civarında reddedilmişti ve trend çizgisi direnci (mavi) henüz kırılmamıştı.

Fiyat hareketine dayanarak, bir yükseliş eğilimi garantili görünüyordu. 4,12 dolar, göz önünde bulundurulması gereken bir destek seviyesiyken, 4,85 doların en yüksek seviyeleri, boğaların fiyatı daha da ileriye götürmek için arayacağı bir yer olacak.

Gerekçe

sand
sand uzun vadeli direnci yeniden test ettiğinden, i̇şte bir kopuşun muhtemel olmasının nedeni! 4

Saatlik grafikte RSI son birkaç günde biraz çılgınca dalgalandı. Genel olarak, RSI, geri çekilmeden önceki hafta 4.85 dolardan yükseliş eğilimi gösterdi. OBV de son iki hafta içinde bir dizi yüksek düşük seviye oluşturdu ve bu da fiyatlardaki artışın arkasında talebin de arttığını gösterdi.

CMF, Şubat ayının büyük bir bölümünde -0.05 ile +0.05 arasındaydı ve son saatlerde bir kez daha +0.05’in üzerine çıktı. Bu da sermaye akışının bir kez daha piyasaya yöneldiğini gösterdi.

Çözüm

Göstergeler, SAND’ın arkasında istikrarlı bir talep gösterirken, piyasa yapısı da yükselişe geçti. 4,3 dolar ve 4,12 doların tekrar ziyaret edilmesi olası değildi, ancak bu seviyelerin altında kapanan bir seans ve dirence dönüşleri, ayıların tekrar sürücü koltuğunda olduğunu gösterebilir. Yukarı yönde, 5,15$-5,2$ kar elde edilecek seviyelerdir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap