SAND Sahipleri Zorlu Günler Kapıdayken Dikkatli Davranmalı Mı?

SAND Sahipleri Zorlu Günler Kapıdayken Dikkatli Davranmalı Mı?
0

Bitcoin, 45.500 dolarlık yerel zirveleri geçemedi ve ayrıca geçen hafta 44.400 dolar ve 42.000 dolar destek seviyelerinin altına düştü. Bu, SAND’ın Ocak ayındaki satıştan iyi bir şekilde toparlandığını ima etti.

Şubat ayı başlarında 4.44$ direnç seviyesini aştığı için kripto para için yükseliş eğilimindeydi ancak 4.82$’da reddedildi. Bu, SAND’ın önümüzdeki haftalarda 2,5 doların en düşük seviyelerini tekrar ziyaret edeceği anlamına mı geliyor? Öte yandan tasarımcı markası Gucci, Gen-Z odaklı platformu Gucci Vault için Metaverse’deki varlığını genişletmek amacıyla The Sandbox’ta “açıklanmayan miktarda” arazi satın aldı.

SAND 12 Saatlik Grafik

sand
sand sahipleri zorlu günler kapıdayken dikkatli davranmalı mı? 3

SAND’ın 2021 sonlarında 8.48 $’dan 2.55 $’a ATH hareketine dayanarak, bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizildi. Bu hareket için %38.2 geri çekilme 4,82 dolardı. Genel olarak, fiyat, hakim trend yönünde bir sonraki hareketinden önce, bir geri çekilme sırasında %50 ve %61.8 seviyelerine kadar sıçrama eğilimi gösterir.

Bununla birlikte, 4.8 $ seviyesi Aralık başında güçlü bir destek seviyesiydi ve son birkaç haftadaki direnç olarak yeniden test edilmesi, önümüzdeki haftalarda SAND boğaları için iyiye işaret etmedi.

Fiyat da 3,95 dolar seviyesinin altına düştü ve bir sonraki destek seviyeleri 3,29 dolar ve 2,55 dolar, 3,55 dolar da bir sıçrama için olası bir yer. Fiyat 4 doları tutamadığı için, güneye doğru bir sonraki ayağının hareket etmesi mümkün görünüyordu.

Gerekçe

sand
sand sahipleri zorlu günler kapıdayken dikkatli davranmalı mı? 4

12 saatlik RSI, 40 değerinin altına düştü, geçmişte bu genellikle SAND’ın birkaç gün içinde hızla değer kaybettiğini gördü. Ancak bu bir kez daha tekrarlanabilecek bir şeydi. Müthiş Osilatör ayrıca, artan düşüş baskısını vurgulamak için sıfır çizgisinin altına düştü.

Ayrıca, Yön Hareketi Endeksi, hem ADX (sarı) hem de -DI (kırmızı) 20 işaretinin üzerinde olduğu için devam eden güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi.

Ayrıca, Bollinger bantları fiyatın grubun en düşük seviyelerine yakın olduğunu gösterdi, fiyat tablosundaki 20 SMA (turuncu) da son zamanlarda 4,44$ seviyesinde direnç görevi gördü.

Çözüm

Bitcoin, olası bir sıçramadan önce 38.000-39.000 $ alanına yönelebilir. Bu arada, momentum göstergeleri aşağı yönlü bir tablo çizdiği için SAND’ın arkasında satış baskısı güçlendi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 2,5 dolara doğru bir hareket gerçekleşebilir. Ve 2,2-2,5 dolarlık alan, ziyaret edilirse, önümüzdeki aylarda SAND için gerçekten pazarlık fiyatı olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap