Sam Bankman-Fried’ın Duruşmasında Sahneye Çıkan Kilit Tanıklar Kim?

Sam Bankman-Fried’ın Duruşmasında Sahneye Çıkan Kilit Tanıklar Kim?

FTX kurucusu olan Sam Bankman-Fried‘ın yüzleştiği elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama iddialarıyla başlayan davası üçüncü gününde devam ediyor. Jüri seçiminin ikinci gün sonlandırıldığı duruşmada, her iki tarafın da tanıklarını sunmaya hazırlandığı görülüyor.

Davada kıdemli bölge yargıcı Lewis A. Kaplan başkanlık ederken, ABD Başsavcı Yardımcısı Nicolas Roos ise bu önemli soruşturmanın liderliğini üstleniyor. Mark Cohen, savunma ekibinin başında yer alıyor.

Dava süresince şimdiye dek üç tanık dinlendi ve çapraz sorguları yapıldı. Ancak duruşma sürecinde 22’den fazla kritik tanığın ifade vermesi bekleniyor. Bu tanıkların arasında Bankman-Fried’in hem yakın dostları hem de iş arkadaşları bulunmakta.

sam bankman-fried
sam bankman-fried'ın duruşmasında sahneye çıkan kilit tanıklar kim? 2

Ana Tanıklar ve Davadaki Rolleri:

Adam Yedidia
Bankman-Fried ile MIT dönemlerinden beri tanışık olan Yedidia, FTX ve Alameda Research’te kritik rollerde bulundu. Savcılar tarafından tanığına dokunulmazlık verilmesi, davada önemli bir rol oynayabileceğini düşündürüyor.

Alfred Lin
Sequoia’nın ortağı Lin, daha önce Sequoia’nın FTX’e yeniden yatırım yapma planlarından bahsetmişti. Lin’in, SBF’nin ailesinin bir dostu olması, davaya farklı bir perspektif sunuyor.

Caroline Ellison
SBF’nin geçmişteki ilişkisi ve Alameda Research’in önceki CEO’su olan Ellison, dolandırıcılık iddialarını kabul etti ve tanık olarak derin bilgiler sunabileceği düşünülüyor.

Konstanz Wang
FTX’in eski COO’su olan Wang, şirketteki üst düzey konumuyla operasyonlar hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir.

Gary Wang
FTX ve Alameda Research’ün kurucu ortağı olan Wang, SBF ile MIT dönemlerinden tanışıyor. Wang’ın, suçunu kabul ettiği ve önemli ifadeler sunacağı belirtiliyor.

Caroline Papadopoulos
FTX.US’un mali işlerden sorumlu eski direktörü Papadopoulos’un, olası yasa dışı mali hareketlilik konusunda kritik bilgilere sahip olabileceği düşünülüyor.

Mark Wetjen
FTX.US’te politika denetimi yapan Wetjen, finansal dolandırıcılık vakalarında kritik bilgilere sahip olabilir.

Matt Huang
Paradigm’in kurucu ortağı olan Huang, FTX’e büyük yatırımlar yapmıştı ve bu yatırımların detayları hakkında bilgi verebilir.

Nişad Singh
FTX’in eski mühendislik başkanı olan Singh, Alameda Research’ün müşteri fonlarını yönlendirmesine yardımcı olan kodları hazırladığı için kritik bilgilere sahip olabilir.

Diğer Tanıklar
Ramnik Arora, Ryne Miller, Zac Prince, Ryan Salame, Anthony Scaramucci gibi isimler de tanıklar arasında yer alıyor. Ayrıca, Bankman ailesinden Barbara, Joseph ve Gabriel Bankman-Fried’in ifadeleri, SBF’nin hayatına dair detaylı bilgiler sunabilir.

Bu davanın sonucu, FTX ve Bankman-Fried‘in geleceği için belirleyici olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.