Robinhood CEO’su Dogecoin’in İnsanların Gelecekteki Para Birimi Olabileceğini Açıklıyor!

Robinhood CEO’su Dogecoin’in İnsanların Gelecekteki Para Birimi Olabileceğini Açıklıyor!
0

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin’in enflasyon oranını düşürebileceğini ve hatta “İnternetin ve insanların gelecekteki para birimine” dönüşebileceğini iddia etti.

dogecoin
robinhood ceo'su dogecoin'in i̇nsanların gelecekteki para birimi olabileceğini açıklıyor! 2

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, ilk memecoin’in (Dogecoin) nasıl “İnternet ve insanların gelecekteki para birimi” haline gelebileceğini özetledi. DOGE’yi sonsuz arzı nedeniyle enflasyonist bir varlık olarak etiketleyen diğerlerinden farklı olarak, yönetici, enflasyon oranının zamanla düşeceğini savundu.

Dogecoin ‘Halkın Para Birimi’ Olarak Ortaya Çıkabilir mi?

Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood ve popüler memecoin Dogecoin etkileşimlerine 2018’de başladı. O zamanlar ABD merkezli şirket, varlığı platformunda listeleyerek müşterilerin onunla ilgilenmesine izin verdi.

Geçen yıl DOGE’yi çevreleyen çılgınlık ve ardından gelen fiyat artışı Robinhood’a faydalı oldu. Organizasyon, memeden ilham alan tokenin 2021’in ikinci çeyreği için kripto para birimi gelirinin %62’sini oluşturduğunu açıkladı.

Son zamanlarda, Robinhood’ın CEO’su Vlad Tenev, kendisini Dogecoin’in bir savunucusu olarak resmetti. Hatta DOGE jetonunun “İnternet ve insanların gelecekteki para birimine” nasıl dönüşebileceğinin ana hatlarını bile çizdi.

Böyle bir durumu elde etmek için, blok süresi yeterince hızlı olmalı, böylece işlem bir sonraki bloğa “bir satış noktasında ödeme yapmak için gereken süreden daha kısa sürede” kaydedilebilir, diye belirtti. Öte yandan, “madencilerin çok fazla rakip zincir oluşturmaya başlaması ve aşırı miktarda enerji harcaması o kadar hızlı olmamalı” dedi.

Dogecoin’in mevcut blok süresi 1 dakikadır ve bu ona göre ideal değildir. Ancak takım bu süreyi 10 saniyeye düşürürse, DOGE’nin daha da geliştirme şansı var:

“DOGE’nin, verimi en az 10.000 kat artırmayı gerektiren Visa’dan önemli ölçüde daha iyi performans göstermesi gerekir. Neyse ki, blok boyutu sınırını artırarak bunu çözmek kolaydır.”

Tenev, birçok uzmana göre enflasyonist bir etkiye sahip olan Dogecoin’in sonsuz arzına da değindi. Bu eleştirmenlerin aksine, Robinhood’un yöneticisi memecoin’in enflasyon oranının %5’ten fazla olmadığını, yani Amerikan dolarınınkinden daha az olduğunu kaydetti. Bunun zamanla azalacağını ve %2’nin altına düşeceğini tahmin ettiğini savundu.

Robinhood Shiba Inu’yu Tanıttı

Bu haftanın başlarında şirket , ticaret platformu Shiba Inu’da başka bir memecoin listeledi. Bu girişim hakkında Robinhood Baş Aracılık Görevlisi Steve Quirk şunları söyledi:

“Robinhood’u kriptoya yatırım yapmak için en iyi yer haline getirmek için çalışırken müşterilerimize daha fazla seçenek eklemekten heyecan duyuyoruz. Önce güvenlik olan bir şirket olarak, varlıkları listeleme için değerlendirmemize yardımcı olacak katı bir çerçeveye sahibiz ve güvenli ve eğitici bir kripto platformu sağlamaya kararlıyız.”

Sözde DOGE katili SHIB’nin fiyatı, haberden birkaç dakika sonra çift haneli rakamlara çıkarak 0,000030 dolara ulaştı. SHIB, takip eden günlerde yaklaşık %13 oranında geri çekildi ve şu anda 0.000026 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap