Robinhood, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Solana (SOL) Liste Dışı Bırakıyor!

Robinhood, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Solana (SOL) Liste Dışı Bırakıyor!

Kripto Piyasası Haberleri : Son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ve Coinbase gibi en iyi kripto borsalarına karşı dava açmasıyla birlikte, Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood, platformunda sunduğu kripto para birimlerine destek vermeyi sonlandıracağını duyurdu. Bu durumun, Robinhood’un Cuma günü bazı kripto para birimleri için desteği sonlandırma kararıyla birlikte ortaya çıkması muhtemeldir. Şirket, kripto para tekliflerini incelemesinin ardından, piyasa büyüklüğü açısından en üst sıralarda yer alan Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) gibi en iyi 10 kripto para birimi için desteği sonlandırma kararı aldığını açıkladı. Şu an için, platformun diğer bazı kripto para birimlerini de listeden çıkarma kararının ne ölçüde genişleyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

robinhood
robinhood, cardano (ada), polygon (matic), solana (sol) liste dışı bırakıyor! 2

Ayrıca, Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) gibi üç kripto para biriminin, Robinhood’un bu madeni paraları listeden çıkarma haberine anında tepki vermediği gözlemlenirken, kripto piyasası genel olarak yatay bir hareket sergiliyor. Bu dönemde, ABD Merkez Bankası’nın 14 Haziran 2023 tarihli faiz oranı kararı da piyasada belirleyici bir etken olabilir. Bu kararın, kripto para birimleri ve genel finansal piyasalar üzerinde etkisi yakından takip edilmektedir.

Robinhood Kripto Listeden Kaldırma

Şirket, doğrudan Coinbase ve Binance davalarının etkisiyle listeden çıkarma kararını açıklamamış olsa da, büyük bir olasılıkla bu davaların bu karar üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. Geçmişte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kripto para birimini menkul kıymet olarak tanımıştır. Son davalarda, düzenleyici kurum, menkul kıymet olarak gördüğü toplam 67 token arasına 16 yeni kripto para birimi eklemiştir. Şirketin yaptığı açıklamada, üç kripto para biriminin 27 Haziran 2023 tarihinden itibaren Robinhood platformunda desteklenmeyeceği belirtilmiştir:

“Son incelememize dayanarak, 27 Haziran 2023 18:59 ET’de Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) desteğini sonlandırmaya karar verdik. Başka hiçbir koin etkilenmedi ve kripto paranız Robinhood’da hâlâ güvende.”

Bununla birlikte, platform, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer kripto para birimlerinin alım satımını desteklemeye devam edecektir. Bu kripto para birimleri, Robinhood’un hizmet verdiği kripto piyasasında kullanıcılar için hala mevcut olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.