Robert Kiyosaki, Bitcoin’in Geleceğine Dair Büyük Tahminde Bulundu

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in Geleceğine Dair Büyük Tahminde Bulundu

Ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in (BTC) kritik bir seviye olan 30.000 doları geride bırakmasının ardından önemli bir yükseliş beklediğini belirtiyor.

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı, altın, Bitcoin ve gümüş gibi değerli varlıkların büyük bir artış göstermeye hazır olduğunu paylaşıyor.

“Altın, yakın zamanda 2.100 doların üzerine çıkacak. 2.000 doların altında alım yapmış olmayı dileyeceksiniz. Altının sonraki hedefi 3.700 dolar. Bitcoin şu anda 30.000 dolar seviyesini zorluyor. Bitcoin için sonraki hedef 135.000 dolar. Gümüş fiyatı ise ons başına 23 ila 68 dolar arasında değişiyor. Dikkatli olun ve çevrenizdekilere ‘hazırlıklı olmaları’ konusunda uyarıda bulunun.”

bitcoin
robert kiyosaki, bitcoin'in geleceğine dair büyük tahminde bulundu 2

Yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin, 30.121 dolardan işlem görüyor. Kiyosaki’nin öngörüsü, BTC için yaklaşık %350’lik bir artışı işaret ediyor.

Başarılı yazar, ABD dolarını birikim olarak tutanların ve değerli varlık biriktirmeyi tercih etmeyenlerin, sürekli artan enflasyon karşısında geride kalabileceğini de vurguluyor.

“ENFLASYON, YOKSULLAR ve ORTA SINIFI daha da zor duruma sokuyor; çünkü onlar dolar kazanıp biriktiriyorlar. Ancak ENFLASYON, ZENGİNLERİ daha da zenginleştiriyor. Neden mi? Çünkü modern zenginler, altın, gümüş ve Bitcoin kazanıp biriktiriyorlar.”

Ayın başlarında Kiyosaki, Federal Reserve’nin merkez bankası dijital parayı (CBDC) piyasaya sürmesiyle, Bitcoin, altın, gümüş ve nakdin daha da değer kazanacağını belirtti.

“Fed, CBDC’yi yakında piyasaya sürecek. Gizlilik sona erecek. Büyük Kardeş gözetleyecek. CBDC aktif hale geldiğinde, altın, gümüş, Bitcoin ve nakit çok daha değerli olacak. Hemen GSBC (altın, gümüş ve Bitcoin) ve nakit biriktirmeye başlayın.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.