Ripple’ın Yöneticileri SEC’in ‘Oyunculuğuna’ Karşı Yaptırım Çağrısında Bulundu!

Ripple’ın Yöneticileri SEC’in ‘Oyunculuğuna’ Karşı Yaptırım Çağrısında Bulundu!
0

SEC ve Ripple vakasına bakıldığında, Ripple Labs ve yöneticilerin nihayet sabrının tükenip tükenmediği sorulabilir. Öyle görünüyor. Özellikle, davalılar Davacıya karşı güçlü duruşlarını sürdürmeye devam etmektedirler.

ripple
ripple'ın yöneticileri sec'in 'oyunculuğuna' karşı yaptırım çağrısında bulundu! 2

Karşı bireysel sanıklar Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, SEC’in Metz Ek Uzman Raporu’nu  vurmak için hareketlerini destekleyen bir  mektup  sundular.

Ünlü avukat James Filan, Twitter’daki son gelişmeyi ekledi.

Aslında “Dr. Metz, ilk raporunda “açıklamayı amaçladığı” tüm görüşlerin ve bunların temel ve nedenlerinin tam bir açıklamasını sunamadı. Bu, Federal Hukuk Usulü Muhakemeleri Kurallarının gerektirdiği şekilde düştü.

Ripple, Dr. Metz’in ek uzman raporunun SEC’i yalnızca “oyunculuğu” için ödüllendireceğini ve sanıklara daha fazla önyargı getireceğini söyledi. Ayrıca, şirket ekledi,

“Bir devam, SEC’i oyunbazlığı için ödüllendirecek ve Davalıları daha fazla önyargılı hale getirecektir. SEC, Davalıların şiddetle karşı çıktığı bu davada Mahkemeden çok sayıda uzatma talebinde bulundu” denildi.

SEC’in bu davada Dr. Metz’in yeni yanıt raporunu sunmak için planlanan son ifadesinden sonraya kadar bekleme kararı yaptırımları gerektirdi. ‘Kural 37 yaptırımlar özellikle birkaç önemli amaca hizmet ediyor. Örneğin, “tarafın uymamasından kendi menfaatinin olmayacağını” güvence altına almak ve “diğer davalarda mevcut dava üzerinde genel bir caydırıcı etki” olarak hizmet etmek gibi.

Burada her iki mantık da geçerlidir. Ayrıca, genel kayıtlara göre daha sert bir çözüm yolu uygunsa, bölge mahkemelerinin “muhtemel daha düşük yaptırımları tüketmesi gerekmez”.

Birçok savunucu bu dosyalamadan sonra olumlu tepki verdi. Örneğin, bir avukat arkadaşı olan Jeremy Hogan, 25 Mart’ta bir tweet’te şunları söyledi:

Ripple, SEC aleyhindeki davada güçlü bir duruş sergilerken, büyük yatırımcılar yerel token olan XRP’yi daha çok merak etti. WhaleStats verilerine göre, balinaların XRP kullanımı, en büyük 1000 BSC balinası tarafından en çok kullanılan akıllı sözleşmeler arasında yer aldıkça arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap