Ripple’ın XRP Günlük %16 Artışının Arkasındaki Neden!

Ripple’ın XRP Günlük %16 Artışının Arkasındaki Neden!
0

Ripple’ın fiyatı, şu anda işlem gördüğü yere geri dönmeden önce bir günde %16’nın üzerinde fırladı.

Ripple’ın XRP’si, son 24 saat içinde yatay işlem görmeyen, ancak aslında geri çekilmeden önce %16 gibi etkileyici bir artış gösteren birkaç büyük kripto para biriminden biri. Şirketin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aleyhine açtığı davadaki en son gelişmenin piyasa katılımcıları tarafından iyi algılandığı görülüyor.

Ripple

Aralık 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple’a dava açtı. Şirketin 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı bir güvenlik teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti.

Ripple, suçlamaları kabul etme ve ceza ödeme yoluna giden kriptoyla ilgili diğer birçok şirketin aksine, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirlemeye kararlı bir şekilde davayla savaşmaya karar verdi. Dava ileri geri gidiyor, ancak kısa süre önce mahkeme, Komisyonun Ripple’ın adil bildirim olumlu savunmasını vurma hareketini reddetti.

Söz konusu hareket, Ripple’ın SEC’den XRP satışlarının yasa dışı menkul kıymet satışı olup olmadığı konusunda makul ve adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına odaklandı.

Ripple için Büyük Bir Kazanç

Konuyla ilgili yorum yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bunun şirket için büyük bir kazanç olduğunu söyledi.

Daha fazla netlik sağlamak, Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty’ydi ve şunları söyledi:

Bugünkü sipariş, SEC’in Ripple’a XRP dağıtımlarının 2013’ten beri menkul kıymetler yasası kapsamında yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda adil bir bildirimde bulunup bulunmadığı konusunda ciddi bir soru olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Şöyle ekledi:

Yargıcın SEC’in Ripple’ın adil uyarı savunmasını takip etmesini engelleme girişimini reddettiğini görmek güzel. Güneşin SEC’in “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı üzerine batması daha da zorunludur.

Şimdi, XRP’nin fiyatı, belgelerin halka açıklanmasından kısa bir süre sonra yaklaşık 0,72 dolardan 0,84 dolara yükseldi.

xrp
ripple'ın xrp günlük %16 artışının arkasındaki neden! 2

Kripto para birimi o zamandan beri şu anda işlem yaptığı yere geri döndü, ancak gün içinde hala %7 arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap