Ripple (XRP) Neden Bugün Yükselişte? İşte Sebepleri!

Ripple (XRP) Neden Bugün Yükselişte? İşte Sebepleri!

Ripple’ın dijital parası XRP, 0,53 dolarlık değeriyle son iki haftanın en yüksek seviyesine erişti. Bu artışın sebepleri neler

Özet:

  • Kripto para piyasasında gözlemlenen olumlu hareketlilik, Ripple’ın XRP’sinin 0,53 dolarlık değerine ulaşmasını tetikledi.
  • SEC, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen hakkındaki iddialarını geri çekti. Bu, Ripple’ın son dört ayda SEC’ye karşı kazandığı üçüncü önemli galibiyet oldu.
  • Davanın son kararının 23 Nisan 2024’te yapılacak oturumda açıklanması beklenmektedir. SEC ile Ripple arasındaki davanın sonuçlarının XRP’nin değerini büyük ölçüde etkileyeceği düşünülmektedir.
xrp
ripple (xrp) neden bugün yükselişte? i̇şte sebepleri! 2

Kripto Para Piyasasında Olumlu Hava

Ripple (XRP), son 24 saat içerisinde değer kazanarak son iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. CoinGecko istatistiklerine göre XRP, şu an 0,53 dolarlık bir değerle işlem görüyor. Bu, kripto para piyasasının geleceğe dair olumlu beklentilerini destekliyor.

XRP’nin bu artışının temel sebeplerinden biri kripto para sektöründeki olumlu hareketlilik olabilir. Kripto para piyasasının toplam değeri 1,170 trilyon doları aştı. Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi öne çıkan kripto paralar değer kazandı.

SEC-Ripple Davasının Son Durumu

Ripple’ın (XRP) değer kazanmasında, SEC-Ripple davasındaki son gelişmelerin etkili olmuş olabileceği düşünülüyor. Yakın zamanda SEC, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen hakkındaki iddialarını geri aldı. Bu kararla Ripple, son dört ay içerisinde SEC’ye karşı üçüncü önemli galibiyetini elde etti.

Temmuz ayında Hakim Analisa Torres, Ripple’ın ikincil piyasalarda gerçekleştirdiği XRP satışlarının bir yatırım sözleşmesi oluşturmadığına karar verdi. Bu, Ripple’ın SEC karşısında elde ettiği ilk büyük başarı olarak kaydedildi. Fakat SEC, bu kararı Eylül ayında temyize taşıdı. 3 Ekim 2023’te yapılan duruşmada, SEC’in temyiz başvurusu reddedildi, bu da Ripple’ın dava içerisinde ikinci büyük başarısını elde ettiği anlamına geliyor.

Birçok analist ve uzman, Ripple’ın davanın galibi olarak çıkması durumunda XRP’nin değerinin büyük bir artış gösterebileceğini belirtiyor. SEC-Ripple davası, 23 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek duruşma ile sonuçlandırılacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.