Ripple (XRP) İçin Büyük Fiyat Sıçraması: Analist Ne Diyor?

Ripple (XRP) İçin Büyük Fiyat Sıçraması: Analist Ne Diyor?

Ripple (XRP) fiyatında büyük bir dalgalanmanın kapıda olduğuna dair analistlerden gelen yorumlar dikkat çekiyor. Bununla birlikte, XRP‘nin fiyat geleceği konusundaki belirsizlik sürüyor.

Kripto dünyasının tanınmış isimlerinden ve CryptoSea platformunun kurucusu Daan de Rover, XRP’nin fiyatının büyük bir atılım yapmaya hazırlandığına inandığını belirtti. Kripto topluluğunda “CryptoRover” olarak bilinen Daan de Rover, son açıklamalarıyla XRP yatırımcılarını umutlandırdı.

Ripple‘ın son dönemdeki durağan performansının arkasındaki en büyük etken, 2020’nin sonlarında SEC tarafından başlatılan dava. SEC, Ripple’ı XRP üzerinden kayıtsız menkul kıymet satışı yapmakla itham ediyor.

kriptoparapiyasa ripple
ripple (xrp) i̇çin büyük fiyat sıçraması: analist ne diyor? 2

Fakat 13 Temmuz’da bu davanın başında olan Yargıç Analisa Torres, XRP’nin ikincil piyasalardaki satışlarının bir yatırım sözleşmesi oluşturmadığına karar verdi. Bu, XRP’nin bireysel yatırımcı satışlarının menkul kıymet regülasyonlarına tabi olmadığı anlamına geliyor.

Basitçe ifade etmek gerekirse, mahkeme XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmayı reddetti. Bu kararın ardından XRP değeri %80 artarak 0,9 dolar seviyelerine çıktı.

Ancak XRP, bu ivmeyi sürdüremedi ve ardı ardına yaşanan değer kayıplarıyla 0,5 dolarlık kritik seviyenin altına düştü. CoinGecko’ya göre, şu anki XRP fiyatı 0,471959 dolar civarında. Son bir ayda Ripple (XRP), %24’lük bir düşüş yaşadı.

Şu an XRP’nin fiyatı, 0,47 ve 0,55 dolarlık bir bant içerisinde hareket ediyor. Bu, yatırımcılar arasında bir denge savaşı yaşandığını ve piyasada belirsiz bir atmosferin hakim olduğunu gösteriyor.

Teknik göstergelere bakıldığında, RSI 45’in altına düşerken düşüş trendini gösterirken; MACD’nin Sinyal Çizgisini geçmesi ise olası bir yükselişe işaret ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.