Ripple (XRP) Fiyatı Neden Önümüzdeki Haftalarda Fırlayabilir? İşte Nedeni!

Ripple (XRP) Fiyatı Neden Önümüzdeki Haftalarda Fırlayabilir? İşte Nedeni!

Ripple’ın yerel kripto parası XRP, dijital varlık piyasasında artan satış baskısına ayak uydurmayı başardı. XRP fiyat artışı, uzun süredir devam eden Ripple davasının olumlu sonuçlarına bağlı. Bununla birlikte, veriler, dijital varlıkların en büyüğü türbülansla karşı karşıya kalırken, Balinaların XRP biriktirme çılgınlığında olduğunu gösteriyor.

XRP Temel Analizi: Birikim Çılgınlığındaki Balinalar

Bir rapora göre, tutulan XRP balina adreslerinin arzı son 5 hafta içinde %16,7’den %18,3’e fırladı. Bu doğrudan, balinaların FTX’in çöküşüne neden olan son piyasa duygularından tamamen faydalandığını gösteriyor.

Veriler, XRP Ağının Kasım ayının ikinci haftasında büyük bir artış kaydettiğini gösteriyor. Bu, kripto pazarlarının geri kalanına karşı en büyük fiyat pompalarından biri olarak kaydedildi. Ancak bu aynı zamanda Eylül sonu ve Ekim başında kaydedilen XRP fiyatındaki en büyük sıçrama.

Bununla birlikte, XRP fiyatı geri çekildiğinde, 100 bin ila 10 milyon XRP tokeni tutan Kripto balina adresleri bir birikim çılgınlığına girdi. Rapor, bu sıçramanın aceleyle gerçekleştiğinden bahsediyor. Veriler, balinalar hala adreslerine daha fazla XRP ekledikçe, bu XRP fiyat çalışmasının yakında tekrar gelebileceğini gösteriyor.

ripple

XRP fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde işlem görüyor. Basın zamanında ortalama 0,38 $ fiyatla işlem görüyor.

Ripple Davası XRP Fiyatını Yükseltiyor mu?

Uzun süredir devam eden XRP ve SEC davası yakında Özet Yargı kararına tanık olacak. Dava sona yaklaşırken, uzmanlar ve yatırımcılar tarafından farklı spekülasyonlar piyasaya giriyor. Bununla birlikte, Ripple’ın ABD SEC üzerinde bir avantaja sahip olduğunu tahmin ediyordu.

XRP Sahiplerinin avukatı John Deaton, komisyonun SBF kaynaklı dolandırıcılığı tespit edememesinin ardından XRP davasının SEC için her zamankinden daha önemli hale geldiğini öne sürdü.

Ancak, ABD bölge mahkemesi her iki tarafça talep edilen önergeyi kabul etti. Ripple, SEC mahkemeden 4 Ocak 2023’e kadar XRP davasında taraf olmayanların Özet Kararın herhangi bir bölümünü mühürlemesini istemesi gereken bir son tarih belirlemesini istedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.