Ripple Fiyat Analizi: XRP Üç Günde %8 Düştü, Sıradaki Destek!

Ripple Fiyat Analizi: XRP Üç Günde %8 Düştü, Sıradaki Destek!

XRP, son dört ayda daha yüksek bir zirve yaratmadı. Bu, ayıların şu anda kontrolde olduğunu ve çok az veya hiç zayıflık belirtisi göstermediğini gösteriyor. ABD için TÜFE rakamları bu haftanın başlarında yayınlandığından, kripto para birimi yaklaşık %8 kaybetti.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

XRP’nin günlük grafiği, simetrik bir üçgen deseninin oluşumunu ortaya koyuyor (açık mavi). Bu model, düşüş eğilimi sırasında geliştiği için düşüş eğilimi olarak yorumlanabilir. Öte yandan, 30 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI), azalan çizginin (beyaz) direncinin altında kaldı. Ağustos ayının başından bu yana, bu direnç taban çizgisiyle (sarı renkte) örtüşüyor. RSI taban çizgisi üzerinde ivme kazandığında, boğaların piyasanın kontrolünde olduğunu gösterdiği dikkate alınmalıdır.

Boğaların bu direnci kırmaya yönelik son üç girişimi de başarısız oldu. Ayrıca, satın alma baskısı da giderek azaldı. XRP’nin pozitif temele geri dönmesi için, önemli direnci 0,4 dolardan kırması gerekecek.

Temel Destek Düzeyleri: 0,30 ABD Doları ve 0,24 ABD Doları
Temel Direnç Düzeyleri: 0,38 ABD Doları ve 0,40 ABD Doları

xrp
ripple fiyat analizi: xrp üç günde %8 düştü, sıradaki destek! 3

Günlük Hareketli Ortalamalar:

MA20: 0,33 ABD
doları MA50: 0,35 ABD doları
MA100: 0,34 ABD doları
MA200: 0,49 ABD doları

XRP/BTC Grafiği:

XRP/BTC işlem çifti grafiğindeki 100 günlük hareketli ortalama çizgisi (beyaz), bir kez daha destek görevi gördü ve çiftin daha da düşmesini önledi. Sonuç olarak, boğalar muhtemelen 1700 ve 1800 SAT (kırmızı) arasındaki direnç alanını kırmak için başka bir fırsat elde edecekler. Başarılı olursa, bir sonraki engel 2000 SAT’de bulunacaktır. Alternatif olarak, 1520 SAT’nin altında bir kırılma ve kapanış, yatırımcıların güvenini kaybettiği anlamına gelebilir.

Temel Destek Seviyeleri: 1520 SAT & 1370 SAT
Temel Direnç Seviyeleri : 1800 SAT & 2000 SAT

xrp
ripple fiyat analizi: xrp üç günde %8 düştü, sıradaki destek! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.