Ripple Fiyat Analizi: XRP Belirsizlik Yaşıyor Ama Ayılar Kontrolü Ele Almakta Kararlı Görünüyor!

Ripple Fiyat Analizi: XRP Belirsizlik Yaşıyor Ama Ayılar Kontrolü Ele Almakta Kararlı Görünüyor!

XRP’nin fiyatı, FTX borsasının çöküşünün ardından önemli direnç seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Kripto varlığı için mevcut durum, piyasaya düşüş eğilimi bir kez daha hakim olduğu için negatif hale geldi.

XRP Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük zaman dilimindeki fiyat, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalama çizgilerinin yanı sıra 0,43 dolar seviyesinin altına düştü ve o zamandan beri toparlanamadı.

0,4 $ işaretine yakın 200 günlük hareketli ortalama, son haftalarda fiyatı sürekli olarak aşağı yönde reddediyor ve fiyat yakın gelecekte 0,3 $ destek seviyesini yeniden test edebilir.

Öte yandan, 200 günlük hareketli ortalama sonunda yukarı yönlü kırılırsa, 0,43 dolar direnç seviyesi ve 0,45 dolar civarında bulunan 50 günlük hareketli ortalama bir sonraki güçlü engel olacaktır.

Bununla birlikte, mevcut düşüş piyasası yapısı göz önüne alındığında, 0,3 dolara doğru bir düşüş daha olası görünüyor.

xrp
ripple fiyat analizi: xrp belirsizlik yaşıyor ama ayılar kontrolü ele almakta kararlı görünüyor! 3

XRP 4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafiğe bakıldığında, piyasanın şu anda 0,43 dolar ile 0,3 dolar seviyeleri arasında bir konsolidasyon aşamasında olduğu görülüyor.

Son birkaç hafta içinde simetrik bir üçgen paterni de gelişti ve fiyat henüz her iki tarafa da kırılmadı. Bu kalıplar hem tersine çevirme hem de devam kalıpları olarak işlev görebilir ve piyasanın nihai yönü, fiyatın hangi taraftan çıktığına bağlı olacaktır.

RSI göstergesi de neredeyse aşırı satış durumundan toparlandı ve şu anda %50 işaretine yaklaşarak bir momentum dengesine işaret ediyor. Ancak, son bölümde vurgulandığı gibi, genel piyasa yapısı ve makro piyasa koşulları dikkate alındığında, düşüş eğiliminin devam etmesi daha olası görünüyor.

xrp
ripple fiyat analizi: xrp belirsizlik yaşıyor ama ayılar kontrolü ele almakta kararlı görünüyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.