Ripple Fiyat Analizi: XRP Başı Belada mı Yoksa Boğalar Sonunda 0,5 Doları Geri Alacak mı?

Ripple Fiyat Analizi: XRP Başı Belada mı Yoksa Boğalar Sonunda 0,5 Doları Geri Alacak mı?

Son birkaç haftadır, Ripple’ın fiyatı oldukça stabil kaldı ve minimum dalgalanmalarla sınırlı bir aralıkta hareket etti. Bununla birlikte, BTC ile ilişkilendirilen grafik, daha dikkat çekici bir perspektif sunuyor.

Teknik Analiz

XRP/USDT Günlük Grafik:

Ripple’ın fiyatı, 0,6 dolar direnç seviyesine bir kez daha ulaşmasının ardından reddedildi ve şu anda 0,48 dolar civarında bulunan USDT’ye karşı 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde konsolidasyon gösteriyor.

Eğer 50 günlük hareketli ortalama kırılırsa, 0,43 dolar destek seviyesiyle birlikte 200 günlük hareketli ortalama da düşüşe eşlik ederek fiyatın düşmesine neden olabilir.

Bu destek seviyeleri ihlal edilirse, önemli bir düşüş olasılığıyla 0,3 dolar aralığına doğru bir hareket gözlenebilir. Ancak, şu anda bu karamsar bakış açısını benimsemek için erken olabilir, çünkü fiyatların yeniden sıçrama yapma olasılığı ve 0,6 dolar seviyesini test etme girişimleri devam ediyor.

ripple
ripple fiyat analizi: xrp başı belada mı yoksa boğalar sonunda 0,5 doları geri alacak mı? 3

XRP/BTC Günlük Grafik

Son haftalarda, Ripple’ın BTC karşısındaki fiyatı sürekli bir düşüş eğilimi göstermektedir.

200 günlük hareketli ortalama ve 50 günlük hareketli ortalama aşağı yönde kırıldı ve şu anda fiyat 1500 SAT seviyesindeki destek seviyesini test etmektedir.

Eğer destek bölgesinden bir toparlanma gerçekleşirse, XRP için ilk hedefler 200 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların yaklaştığı 1800 SAT direnç seviyesi civarında olacaktır.

Ayrıca, RSI göstergesi kısa vadeli bir geri çekilme veya tepki için aşırı satım durumunu işaret etmektedir.

ripple
ripple fiyat analizi: xrp başı belada mı yoksa boğalar sonunda 0,5 doları geri alacak mı? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.