Ripple Fiyat Analizi: XRP, 20 Mart Çöküşünden Bu Yana Destek Sağlayan Trend Çizgisini Geri Almak İçin Savaşıyor

Ripple Fiyat Analizi: XRP, 20 Mart Çöküşünden Bu Yana Destek Sağlayan Trend Çizgisini Geri Almak İçin Savaşıyor
0

Ripple, 2021 ATH’ye 1,97 dolardan dokunmasından bu yana yaklaşık %80’lik bir düzeltme yaptı. 400 günden fazla süren düşüş trendi, birçok XRP sahibini hüsrana uğrattı ve bitkin bıraktı.

Ripple Teknik Analiz

Günlük Grafik

Aşağıda görüldüğü gibi, turuncu yükselen çizgi, Mart 2020’deki COVID çöküşünden bu yana fiyata başarılı bir şekilde destek sağladıktan sonra kırıldı.

Olası bir geri dönüş için, boğalar önce bu trend çizgisini geri almalı ve ardından kritik statik seviyenin 0,50$’dan (mavi olarak işaretlenmiş) üzerine çıkmalıdır.

Boğanın görevi burada bitmeyecek: daha yukarıda, günlük MA200 (beyaz) ile kesişen dinamik direnç (kırmızı ile işaretlenmiş) yatıyor, bu noktada boğalar için zorlu bir senaryo. Ayıların artık piyasanın tam kontrolüne sahip olduğuna şüphe yok.

Temel Destek Seviyeleri: 0,33 ABD Doları ve 0,17 ABD Doları

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0,50 ABD Doları ve 0,68 ABD Doları

ripple

Hareketli ortalamalar:

MA20: 0,48 ABD doları

MA50: 0,62 $

MA100: 0,70 ABD doları

MA200: 0,78 ABD doları

XRP/BTC grafiği

Haftalık grafikteki BTC çiftine karşı, Ripple’ın fiyatı simetrik bir üçgen içinde (sarı renkte) dalgalanıyor. Fiyat üçgene üst taraftan girdiği için bu formasyon teknik olarak düşüş eğiliminde.

Kalın Ichimoku bulutu, üçgenin üst tarafını kaplar ve bu da düşüş eğilimine katkıda bulunur. Fiyat, Ichimoku bulutunun alt tarafından çıkmadığı sürece 700 Sats hedefine ulaşmak mümkün olacak. Bu muhtemelen USD çifti grafiğinde önemli bir düşüşe yol açacaktır.

ripple

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap