Ripple Fiyat Analizi: XRP 0,40 Doları Aşabilecek mi Yoksa Başka Bir Düşüş mü Geliyor?

Ripple Fiyat Analizi: XRP 0,40 Doları Aşabilecek mi Yoksa Başka Bir Düşüş mü Geliyor?

Yedi hafta sonra XRP, 0,4 doların üzerine çıkmayı başardı, ancak ayılar fiyatı hızla bunun altına itti. Boğa yapısının geçerli kalması için boğaların fiyatın 0,33 doların altına düşmesine izin vermemesi gerekiyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Daha yüksek zirvelerin ve daha yüksek diplerin oluşumundan kaynaklanan yükseliş yapısı aşağıdaki grafikte görülebilir. Geçen haftanın sonlarında, boğalar 0.37-0.39 $ aralığında (sarı renkte) direnç bölgesini kırmak için üçüncü girişimlerinde başarılı oldular. Bu, fiyatı 100 günlük hareketli ortalamaya (beyaz) doğru genişletti, ancak ulaşılmadı veya geçilmedi.

Ayılar bu seviyeyi savundu ve grafikte sahte bir kırılmayla sonuçlandı. Parite şu anda direnç bölgesinin altında işlem görüyor ve MA100 bu seviyeye yaklaşıyor.

Boğalar XRP’yi 0,41 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş yapısı daha da güçlü olacaktır. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,5 dolar hedefli bir rallinin başladığının sinyalini verebilir. Buna karşılık, alıcılar 0,33 doların üzerindeki son düşüşü engelleyemezse, yükseliş yapısı geçersiz olacaktır.

Temel Destek Düzeyleri: 0,33 ABD Doları ve 0,30 ABD Doları
Temel Direnç Düzeyleri: 0,39 ABD Doları ve 0,41 ABD Doları

Günlük Hareketli Ortalamalar
MA20: 0,36 ABD
Doları MA50: 0,34 ABD Doları
MA100: 0,40 ABD Doları
MA200: 0,57 ABD Doları

xrp
ripple fiyat analizi: xrp 0,40 doları aşabilecek mi yoksa başka bir düşüş mü geliyor? 3

XRP/BTC Grafiği

BTC’ye karşı, kripto para birimi, 100 günlük hareketli ortalama (sarı renkte) ve yukarıdan 200 günlük hareketli ortalama (beyaz) arasında dalgalanıyor. Bu, fiyatın 1500 SAT (yeşil) ile 1700 SAT (kırmızı) arasında değişen iki destek ve direnç bölgesi arasında değişmesine neden oldu. Fiyat bu dar aralıktan çıkana kadar önemli bir hareket beklenemez.

Temel Destek Seviyeleri: 1500 SAT & 1370 SAT
Temel Direnç Seviyeleri: 1700 SAT & 2100 SAT

xrp
ripple fiyat analizi: xrp 0,40 doları aşabilecek mi yoksa başka bir düşüş mü geliyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında