Ripple Fiyat Analizi: Son Kırılmaya Rağmen XRP Sahipleri Dikkatli Olmalı

Ripple Fiyat Analizi: Son Kırılmaya Rağmen XRP Sahipleri Dikkatli Olmalı
0

Son 24 saat içinde, XRP sahipleri temelde olumlu haberlere şaşırdılar. Ripple vakfı, SEC’in XRP’nin ABD yasalarını potansiyel olarak ihlal edebileceğini bildirmediğini iddia edecek.

Buna göre, SEC’in Ripple’ın adil olumlu savunmasını vurma eylemleri reddedildi. Aşağıdaki analiz, bu habere verilen fiyat tepkisini tahmin etmeyi amaçlamaktadır.

Günlük Grafik

Ripple, kripto piyasası Ocak 2022’de konsolidasyon aşamasına başladıktan sonra daha yüksek dipler oluşturan Altcoin’lerden biriydi.

Dünkü fiyatları %10’un üzerine çıkaran haberlere rağmen, piyasanın yüksek oynaklığı ve artık direnç seviyelerine dönüşen başarısız ana destekleri göz önünde bulundurarak şüpheci olmak gerekir.

Başlangıçta, XRP dinamik direncinin üzerine çıkamadı (aşağıdaki grafikte mavi ile işaretlenmiştir). Ardından, 200 günlük çizgiyle kesişen 0,9-1 dolarlık statik direnç, XRP için önemli bir engel haline geldi.

Öte yandan, 0,7 dolar ve 0,6 dolardaki talep bölgeleri, fiyatın yakın vadede güçlü destek bulma potansiyeline sahip olduğu alanlar olarak düşünülebilir.

ripple

4 Saatlik Grafik

Dünkü haberlerin ardından fiyat simetrik üçgenden çıktı ve şimdi bir geri çekilme paterni oluşturuyor. Bu, aşağıdaki 4 saatlik zaman diliminde görülebilir,

Makro, genel kripto para piyasalarını rahatsız etmeyecekse, statik bölgeyi 0,85 dolardan yeniden test etme olasılığı var. Bu kısa vadeli pozitif momentum, MACD göstergesinin yükseliş bölgesine ulaşmasıyla sürdürülüyor.

ripple

Ripple’ı destekleyen son olaylarla birlikte, alıcıların FOMO’su en son günlük %10’luk bir artışı körükledi gibi görünüyor. Bununla birlikte, piyasalardaki mevcut belirsizlik göz önüne alındığında, kısa vadeli spekülatörler, giriş konusunda dikkatli olmalıdır. Bitcoin piyasasındaki herhangi bir ani dalgalanma, özellikle ticaret hacmi birkaç ayın en düşük seviyelerine yakınken her şeyi değiştirebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap