Ripple Fiyat Analizi: Son Düşüşlerden Sonra XRP’i Neler Bekliyor?

Ripple Fiyat Analizi: Son Düşüşlerden Sonra XRP’i Neler Bekliyor?

0,55 $ seviyesinde önemli bir direnç bölgesine ulaşan güçlü bir yükseliş trendi sonrasında, son birkaç gün içinde volatilite arttı ve fiyat 100 günlük hareketli ortalama ve kanalın orta trend çizgisine doğru bir geri çekilme yaşadı.

Şu anda, XRP fiyatı gelecekteki yönü konusunda net bir gösterge sunmadan konsolidasyon aşamasında bulunuyor.

Ripple Fiyat Teknik Analizi

Günlük Grafik

Detaylı bir şekilde günlük grafiği incelediğimizde, XRP fiyatının 0,55 $ seviyesindeki önemli dirence ulaşırken büyük bir günlük pivotla karşılaştığını ve buna bağlı olarak aşırı oynaklık yaşadığını görüyoruz.

Bu durum, bir ret yaşanarak 0,47 dolar civarında bulunan 100 günlük hareketli ortalamaya doğru bir düşüşe yol açtı. Ayrıca, Ripple için kısa vadeli bir düşüş eğilimini gösteren 0,55 $ bölgesinde çift tepeli bir model oluştu.

Ancak, fiyatın şu anda 0,55 dolarlık statik direnç bölgesi ve dinamik destek seviyesi olarak konumlanan 100 günlük hareketli ortalama olan 0,465 dolar arasında sınırlanan bir aralıkta konsolidasyon yaşaması muhtemeldir. Fiyatın her iki yönde de bir kırılma yaşanana kadar bu aralıkta hareket etmesi beklenmektedir.

ripple
ripple fiyat analizi: son düşüşlerden sonra xrp'i neler bekliyor? 3

4 Saatlik Grafik

Dört saatlik grafik incelendiğinde, XRP fiyatının 5 Haziran’da yükselen kanalın orta trend çizgisine geri döndüğünü görüyoruz. Ardından, 0,55 dolar seviyesini aşmak için bir yükseliş hareketi başladı.

Ancak, bu bölgedeki satış baskısı yükselişi durdurdu ve fiyat kanalın orta sınırına doğru önemli bir geri çekilme yaşadı.

Sonunda, Ripple’ın fiyatı ikinci kez orta sınırda bulunan 0,47 dolar seviyesinde destek buldu ve yeni bir yükseliş hareketi başlattı. Bununla birlikte, kripto para biriminin orta vadede 0,55 dolarlık önemli direnç aralığında ve kanalın orta sınırında konsolidasyon yaşaması daha olası görünüyor.

ripple
ripple fiyat analizi: son düşüşlerden sonra xrp'i neler bekliyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.