Ripple Bir Haftada %10 Toparlanıyor, İyileşme Devam Edecek mi?

Ripple Bir Haftada %10 Toparlanıyor, İyileşme Devam Edecek mi?
0

Kripto piyasası henüz son çöküşten kurtulamadı. Bu süre zarfında, Ripple geçen yılki makro düşüş eğilimini sürdürüyor ve şu anda yıllık en düşük seviyesine yakın işlem görüyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük zaman dilimlerinde ve doğrusal grafikte görüldüğü gibi, Ripple şu anda destek görevi gören azalan çizgiye (beyaz renkte) ulaştı. Bu seviyeye ulaştığından beri, piyasa önemli ölçüde sıçradı. Boğaların fiyatı statik destek seviyesinin üzerinde 0,33$’da (yeşil) tutabileceğini ve bu alanda güçlü bir şekilde birikebileceğini varsayalım. Bu durumda, kripto para birimi 0,51 dolardan bir atış yapmaya çalışabilir. Bunu başarmak için Ripple, geçen yıl başaramadığı bir öncekinden daha yüksek bir zirve oluşturmalıdır.

Bu noktada XRP, temelde olumlu haberler gibi bir katalizör gerektiriyor. Olası bir sürüş, SEC davasının olumlu bir sonucu olabilir.

Temel Destek Seviyeleri: 0,33 ABD Doları ve 0,17 ABD Doları

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0,55 ve 0,68 ABD doları

ripple
ripple bir haftada %10 toparlanıyor, i̇yileşme devam edecek mi? 3

Hareketli ortalamalar:

MA20: 0,50 ABD doları

MA50: 0,64 ABD doları

MA100: 0,71 ABD doları

MA200: 0,79 ABD doları

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, Ripple azalan bir üçgen (turuncu renkte) içinde dalgalanıyor. Genellikle düşüş eğilimi olarak kabul edilen bir model. Ancak, iki olası senaryo vardır:

Birincisi: eğer boğalar fiyatı 0,047 dolardan (mavi) yatay direncin üzerine çıkarabilirse, o zaman kısa vadeli bir yükseliş trendi düşünülebilir.

İkincisi: 0,04 dolarlık yatay destek kırılırsa, düşüş modeli onaylanacak ve bir kez daha talep alanı muhtemelen 0,33-0,36 dolar aralığında test edilecek.

ripple
ripple bir haftada %10 toparlanıyor, i̇yileşme devam edecek mi? 4

XRP/BTC grafiği

BTC çifti grafiği, destek ve direnç seviyeleri olarak işlev gören 0,618 ve 0,5 Fibonacci seviyeleri arasında dalgalanan fiyatı gösterir.

1550 Sats’taki yatay desteğin artık kritik bir direnç haline geldiği göz önüne alındığında, boğalar herhangi bir sağlam hamle başlatmadan önce bunun üzerine geri dönebilmelidir. 1250 Sats’taki desteğin kaybolduğunu varsayalım. Bu durumda, 0,786’daki Fibonacci seviyesi olan 917 Sats’taki yatay destek, daha fazla düşüşü önleyebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap