Ripple (XRP) 0,5 Doları Aştı, Boğalar Temmuz’da 1 Dolarlık XRP İçin Hazır mı?

Ripple (XRP) 0,5 Doları Aştı, Boğalar Temmuz’da 1 Dolarlık XRP İçin Hazır mı?

XRP fiyatı, son 24 saat içinde elde edilen kazançların %1,5’ine rağmen, diğer tüm zorluklara rağmen hala yüksek seviyede tutunuyor. Sınır ötesi para transferi tokeni olan XRP, Salı günü 0,49 dolar seviyesinden işlem gördü ve yaklaşık 26 milyar dolarlık piyasa değeriyle 886 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydetti.

Son toparlanma girişimi, 0,52 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı, ancak kısa sürede momentumunu kaybetmeye başladı. Analistler, XRP’nin daha fazla likidite çekmesine izin verecek bir geri çekilme beklentisiyle birlikte, boğaların kontrolünü korumak için çaba sarf ettiklerini belirtiyorlar. Bununla birlikte, XRP fiyatı, kırmızı renkle temsil edilen 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından sağlanan destekle güçlü bir şekilde destekleniyor ve acil alıcı talebinin olduğu 0,48 dolar seviyesini koruyor.

Yukarı yönde, yükseliş trendini teyit etmek ve piyasada ayıları bertaraf etmek için sürekli bir kırılma ve 0,5 doların üzerindeki seviyelerde tutunma gerekmektedir. Ancak, 1 dolarlık bir yükseliş trendine karşı bahis oynamak anlamsız olabilir.

XRP Boğaları Yerinde Kaldıkça Kazançlar Muhtemelen 0,5 Doların Üzerinde Görünüyor

Ripple fiyatı, Haziran ayının başlarında yaklaşık 0,55 dolar civarındaki yüksek seviyelerden keskin bir reddedilme yaşadı ve şu anda bir boğa bayrağı deseninin patlaması için önemli bir seviyede bulunuyor. İlk destek, 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından vurgulanan bir seviye olarak görülüyor ve bu da boğaların pozisyonlarını korumak için motive olmalarına yardımcı oluyor.

Yatırımcılar, geri çekilmelerden yararlanarak daha fazla XRP satın alma eğiliminde oldukça, bu da uluslararası para transferi tokeni XRP’yi 0,5 dolara doğru yükseltme baskısını artırıyor. Ancak, XRP, zaten boğa bayrağı modelinin oluşumuna yakalandığı için, eğer doğrulanırsa XRP’yi 0,56 dolara doğru hareket ettirebilir.

kriptoparapiyasa xrpusd 2023 07 04 09 03 14
ripple (xrp) 0,5 doları aştı, boğalar temmuz'da 1 dolarlık xrp i̇çin hazır mı? 2

Boğa bayrağı deseni gerçekten güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Traderlar, bayrak direği olarak adlandırılan satın alma baskısı dalgasını takip eden bir konsolidasyon dönemini temsil eden bayrağın üst sınırının kırılmasını bekleyerek alım emirleri verebilir.

Eğer bu kırılma doğru bir şekilde gerçekleşirse ve piyasa koşulları normal tepki verirse, traderlar yükseliş momentumunun devam edeceğini ve sonraki hedeflerin 0,56 dolar ve 1 dolar seviyeleri olduğunu düşünerek kar elde etmeyi hedefleyebilir. Kısa vadeli spekülasyon için XRP satın almayı düşünen yatırımcılar, dikkate alabilecekleri bazı ipuçları arasında Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesinden gelen alım sinyali bulunabilir.

Bu tür bir alım çağrısı, MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerine çıkarak mavi çizgiyle kesişmesiyle belirginleşir. Bu durum, XRP’nin arkasındaki momentumun büyüdüğünü ve yükseliş eğiliminin en olası senaryo olduğunu gösterir

Citigroup, Ripple’ın Satın Aldığı Bir Şirketle Ortaklığını Yeniden Değerlendiriyor

XRP, 1 dolar seviyesine doğru ilerleyen kazançlarını desteklemek için 0,5 dolar ve 0,56 dolar direnç seviyelerini aşma çabasını sürdürürken, büyük bir banka olan Citigroup, Ripple tarafından satın alınan bir şirketle olan ortaklığını yeniden değerlendiriyor. Citigroup’un İsviçre merkezli fintech şirketi Metaco ile bağlarını koparma olasılığı bulunmaktadır. Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, bankanın Ripple’dan uzaklaşma veya yakınlaşma niyeti hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Ripple, Aralık 2020’den bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak satıldığı iddiasıyla açılan bir dava ile mücadele etmektedir.

Öte yandan, Metaco, şirketlerin blok zincirinde geleneksel varlıkları temsil etmelerine yardımcı olma odaklılıkla varlık tokenleştirme hizmetleri sunmaktadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.