FED Başkanı Powell’ın Bugünkü Konuşması Bitcoin (BTC) İçin Fırsat mı?

FED Başkanı Powell’ın Bugünkü Konuşması Bitcoin (BTC) İçin Fırsat mı?

Yatırımcıla, gelecekteki işlemleri, Bitcoin ve kripto fiyatlarında durmadan ilerliyorken ilerleyen saatlerde ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarını bekliyor. Fed Başkanı Powell’ın FOMC toplantısının ardından yapacağı basın toplantısıyla ilgili yorumlarını netleştirmesinin beklendiği Washington DC Ekonomi Kulübü’ndeki bir etkinlikte konuşacak. Bunun ardından Powell’ın değerlendirmesini düşürme yorumuyla piyasalar toparlandı. Bununla birlikte, sağlam istihdam verileri raporu, Fed’in gelecek aylarda faiz artırım politikasını sıkılaştırmasına yönelik tutumunu yönlendirme.

bitcoin
fed başkanı powell'ın bugünkü konuşması bitcoin (btc) i̇çin fırsat mı? 2

Bitcoin İçin Boğa mı yoksa Ayı mı?

Powell’ın konuşmasına piyasanın tepkisi, Powell’ın enflasyonu düşürme umutlarına daha fazla vurgu yapıp yapmayacağına veya para politikasını daha da sıkılaştırma gereği konusunda bir uyarı yapıp yapmadığına bağlı olacaktır. Analistler, güçlü istihdam raporunun ardından Powell’ın şahin bir sinyal verme olasılığının olduğunu düşünüyor. Geçen hafta, FOMC %0,25’lik bir faiz artırımı duyurdu ve buna karşılık kripto piyasası yükseliş tepkisi verdi. Mevcut senaryoda, Bitcoin (BTC) fiyatı saatlik bazda neredeyse hiç dalgalanmadığından, yatırımcılar bekle ve izle modunda görünüyor. S&P 500 Vadeli İşlemleri sadece %0,1 düştüğü için hisse senedi vadeli işlemlerinde de durum aynı.

Bu arada, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, oranları agresif bir şekilde artırmanın mevcut senaryoda enflasyonu kontrol edebileceğini düşünüyor. Salı günü CNBC’ye konuşan, faiz artırımının enflasyonu sınırlayabileceğini söyleyerek, daha yüksek faiz artırımlarının çözüm sunabileceğini belirtti. Merkez bankasının henüz enflasyonu zafer ilan edecek kadar soğutmadığını söyledi.

Bu arada, kripto fiyatlarındaki durgunluk, Powell’ın keskin bir tavır sergilemesi durumunda traderların BTC’yi daha ucuza biriktirme şansı aradığı anlamına gelebilir. Bu yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %0,71 artışla 23.016 $ seviyesinde bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.