Polygon Yeni Bir Rekor Kırdı, Ancak MATIC’i Neler Bekliyor?

Polygon Yeni Bir Rekor Kırdı, Ancak MATIC’i Neler Bekliyor?
  • Polygon’un NFT OpenSea hacmi satışlarda yeni bir rekora imza atarak 324 milyon dolara ulaştı.
  • MATIC toparlanma belirtileri gösterdi ve bazı ölçütleri olumlu görünüyordu. 

Bu yeni yıl, 2023’ün ağ için çok şey sakladığını ima eden Polygon (MATIC) için iyi haberler getirdi. Vendible, Polygon’da Ible City hizmet programı NFT Series IV’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Ible City, Vendible’ın sanal DAO’sunda yer alan ve 7.000’i tükenen 16.000 arsadan oluşan bir koleksiyondur. Ible City NFT’leri, altı ağ üzerinden altı seride Ağlar Arası Değiştirilebilir Jetonlar olarak piyasaya sürülür. 

2023 Umut Verici Bir Başlangıçla Başlıyor

NFT OpenSea hacmi satışlarda yeni bir rekora ulaşarak 2021’de belirlenen önceki rekoru geride bırakarak 324 milyon $’a ulaşarak MATIC’in kısa süre önce yeni bir kilometre taşına ulaştığını belirtmek gerekir. Bu gelişme, Polygon’un NFT ekosistemindeki popülaritesinin kanıtıdır. 

Sadece bu değil, y00t gibi NFT koleksiyonlarının birçoğu, 2023’ün ilk çeyreğinde Polygon’a köprü kuracaklarını ortaya koydu. İlginç bir şekilde, Aavegotchi gibi mevcut MATIC projeleri, bu yıl resmi olarak MATIC’de kalacaklarını açıkladı.

Santiment’in grafiği umut verici ölçümler ortaya koyduğundan, MATIC’in NFT alanındaki büyümesi açıktı. Verilere göre, MATIC’in USD cinsinden toplam NFT Ticaret Sayısı ve Ticaret hacmi geçen haftaya göre artış kaydetti.

kriptoparapiyasa polygon on polygon matic 10.41.54 02 jan 2023 1536x520 1
polygon yeni bir rekor kırdı, ancak matic'i neler bekliyor? 3

MATIC Ne Zaman Yanıt Verecek?

MATIC’in fiyat cephesindeki performansı, son yedi günde %5’ten fazla düşüş kaydettiği için güncellemelere karşılık gelmedi. Ancak, fiyatı son 24 saatte %0,59 arttığı için hafif toparlanma belirtileri gösteriyordu. Basın zamanında, token 6,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 0,7551 dolardan işlem görüyordu.

Metriklerden birkaçı da MATIC’i destekliyordu ve trendin tersine dönmesinin köşede olduğunu gösteriyordu. CryptoQuant’ın verileri, MATIC’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya göre düşük olduğunu ortaya koydu ve bu, satış baskısının azaldığını gösterdiği için olumlu bir sinyal.

MATIC’in aktif adresleri de artıyordu, bu da ağdaki daha fazla sayıda kullanıcının yansımasıydı. Ağ büyümesi geçen hafta bir artış kaydetti ve bu da iyimser görünüyordu. Bununla birlikte, MATIC’in MVRV Oranı düştü ve bu, MATIC’in fiyatının önümüzdeki günlerde düşmesine neden olabilir.

kriptoparapiyasa polygon on polygon matic 10.51.19 02 jan 2023 1536x520 1
polygon yeni bir rekor kırdı, ancak matic'i neler bekliyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.