Polygon Fiyat Tahmini – MATIC Fiyatı 2021’de 5 Dolara Çıkacak mı?

Polygon Fiyat Tahmini – MATIC Fiyatı 2021’de 5 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, MATIC fiyat analizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel önlemleri göreceksiniz .

Bu 2021 boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesine fırlayan birçok kripto para birimi var. Buna karşılık, bazı kripto paralarda da fiyat düşüşü yaşandı. Bu nedenle, birçok kripto tüccarı ve yatırımcısı, kriptoyu iyi bir fiyata tutmanın veya satmanın zamanının gelip gelmediği konusunda kafa karıştırıyor. MATIC için eski durum söz konusu olabilir.

Dahası, kripto piyasası son zamanlarda düşüş hareketinde ve çoğu kripto para önceki karlarını kaybediyor. Senaryo, MATIC fiyatıyla aynı mı? Bu MATIC fiyat analizi 2021 makalesinde kısaca öğreneceğiz. Ama önce, MATIC’in ne olduğuna bir bakalım.

Polygon (MATIC) Nedir?

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi düzenlenmiş, kullanımı kolay platformdur. Temel öğesi, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

Polygon’un yerel belirteci olan MATIC, Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC-20 belirtecidir. Ayrıca, jetonlar, Polygon’daki ödeme hizmetleri için ve Polygon pazarında faaliyet gösteren kullanıcılar arasında bir ödeme para birimi olarak kullanılır.

Artık MATIC hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, MATIC’in 2021’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa öğrenmeyi mi merak ediyorsunuz? Bana katılın ve bu MATIC fiyat analizi ve MATIC fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Polygon (MATIC) Mevcut Piyasa Durumu

CoinMarketCap’e göre MATIC, bu Poligon fiyat analizinin yazıldığı tarih itibariyle 24 saatlik 1.283.651.241 $ işlem hacmiyle 1.88 $’dan işlem görüyor. MATIC fiyatı son 24 saatte %4,16 düştü.

Ayrıca MATIC, 6.78B MATIC’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda MATIC için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, FTX, CoinTiger ve Mandala Exchange’dir.

Şimdi, 2021 için bu MATIC teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Polygon (MATIC) Fiyat Analizi 2021

Polygon, Ethereum ağını rahatsız eden sorunlara bir son vermek isteyen bir Ethereum girişimidir. Ayrıca, Ethereum blok zincirinin karşılaştığı iki önemli sorun, yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süresidir. Öte yandan, Polygon, Ethereum’un düşük işlem süresini ele almaya çalışıyor.

MATIC’in blok zincirindeki son gelişme ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olur mu? Bu MATIC fiyat tahmini makalesindeki grafiklere bakalım.

polygon
MATIC/USDT grafiği Artan Tarak deseni (Kaynak: TradingView )

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında MATIC ayı-boğa trendinden döndü. Bu dönemde yüksek bir işlem hacmi meydana geldi. Ayrıca, günlük zaman diliminde MATIC, Artan Tarak paterni gösterdi.

Tipik olarak, bu model bir yükseliş trendine eşlik eder, ancak bazı durumlarda değişip düşüş trendi haline gelebilir. Aslında yukarıdaki grafikte bu örüntünün oluşumu geçtiğimiz ay içinde gerçekleşti.

screenshot 2 1024x526 1
MATIC/USDT RSI (Kaynak: TradingView )

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 64.29’da, bu da MATIC’in zaten aşırı alım durumunda olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak, bu herhangi bir zamanda fiyatın tersine çevrilmesine yol açabilir.

MATIC’in Basit Hareketli Ortalamasını (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasını (EMA) da aşağıya bakalım.

screenshot 3 1024x521 1
MATIC 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

MATIC, bu yıl potansiyel kripto para birimlerinden biridir. 2021’in başından bu yana, MATIC’in fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor. Ayrıca, bazı kripto uzmanları Mart ayının altcoin sezonu olacağını tahmin ediyor.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2021

Şu anda MATIC, CoinMarketCap’te 19. sırada yer alıyor. Aslında, MATIC’in fiyatı, Coinbase Pro listelenmesinden sonra 18 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.68$’a ulaştı. Dahası, 1.276 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine de ulaştı.

Bu pazar performansı, MATIC’in 2021’deki yükseliş pozisyonunu koruması için yeterli olacak mı? Sonuçları öğrenmek için heyecanlı mısınız? Peki, ne bekliyoruz? Bu MATIC fiyat tahmini 2021’de işin özüne inelim.

screenshot 4 1024x521 1
MATIC/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

MATIC fiyat tahminimiz 2021 için kısa-orta vadeli senaryoda, MATIC’in geri çekilme seviyesini 2,72 dolardan aşması gerekiyor. Bunu yapmak için Fib seviyesinde 2.26 dolardan daha fazla destek oluşturması gerekiyor. Aksi takdirde, ayılar üstünlük kazanabilir ve MATIC’i kendi bölgelerine sürükleyebilir.

Bu arada, 2021 için uzun vadeli MATIC fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Dahası, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı yüksek. Bununla birlikte, bu ancak bir dizi psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, MATIC 2022’nin sonunda 7,5 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 8 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 7,5 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2023

MATIC, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sağlam bir şekilde tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı misyonunu 12 $’da hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, MATIC fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, MATIC yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. En iyi yatırım, fiyat yükselip yaklaşık 20$’a ulaşabileceğinden.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde MATIC fiyatları 35 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak MATIC için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, MATIC’in tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap