Polkadot, Tezos, Aave Fiyat Analizi: 30 Ocak Pazar

Polkadot, Tezos, Aave Fiyat Analizi: 30 Ocak Pazar
0

Analizlerde Bitcoin’in 4 saatlik 20 SMA’sı 50 SMA’sının üzerine çıkarken, kripto piyasası son üç gün içinde iyi bir toparlanma kaydetti. Sonuç olarak, Polkadot ve Tezos, grafiklerinde yükseliş modelleri gördü.

Öte yandan, Aave bir düşüş bayrağı oluştururken bir yukarı kanalda konsolide görünüyor. Bununla birlikte, Polkadot ve Aave hala trend taahhüt eden hacimleri toplamak için mücadele ediyor.

Polkadot (DOT) Analiz

analiz
polkadot, tezos, aave fiyat analizi: 30 ocak pazar 4

Yaklaşık yedi hafta boyunca yatay salınım yaptıktan sonra, 21 Ocak’taki satış DOT’un 29.9-23.11$ salınım aralığını kaybetmesine neden oldu. O zamandan beri, ayılar 23.11 dolarlık beş aylık desteği dirence çevirdikçe devraldı.

Altcoin, 24 Ocak’ta 25 haftanın en düşük seviyesine dokunmak için koştu ve (20 Ocak’tan itibaren) %38.34’lük bir düşüş kaydetti. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, boğalar artan baskı uygularken DOT 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen (beyaz) oluşturdu.

Basın zamanında, alt 18,81 dolardan işlem görüyordu. RSI 55 seviyesinde kaldı . Aşırı satım bölgesini test ettikten sonra, yaklaşık 39 puanlık bir canlanma gördü ve orta çizgiyi geçti. Fiyatla uyumlu olmakla birlikte, çoğunlukla, anında destek 50 seviyesinde kaldı. Ayrıca, CMF orta çizginin üzerinde bir toparlanmayı başardı ve bir yükseliş eğilimi sergiledi. Ancak, OBV yine de ani direnişini deviremedi.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
polkadot, tezos, aave fiyat analizi: 30 ocak pazar 5

7 Ocak’ta yukarı kanalından (beyaz) ayrıldığından beri, XTZ ayıları devraldı. 3.8 dolarlık beş aylık direnci (önceki destek) kırdılar. XTZ (5 Ocak’tan itibaren) %51,6’lık bir düşüş kaydetti ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

DOT gibi, XTZ de son birkaç gün içinde yükselen bir üçgen çizdi. Ardından, desenli kırılma 3,48 dolar seviyesinde direnç buldu. Şimdi, ayılar için test noktası 3,2 dolar seviyesindeydi.

Basın zamanında, XTZ 3.40 dolardan işlem gördü. 22 Ocak’ta rekor düşük seviyesine indikten sonra RSI, yukarı kanal oluştururken dik bir artış gördü. Sonuç olarak, aşırı alım bölgesini hafif bir düşüşten önce 30 Ocak’ta test etti. Ayrıca, ADX alt için zayıf bir yön eğilimini doğrularken, DMI bir yükseliş eğilimi kaydetti.

AAVE Analiz

analiz
polkadot, tezos, aave fiyat analizi: 30 ocak pazar 6

Yukarı kanal (beyaz) çöküşünden sonra, boğalar avantajlarını kaybettiği ve 202 $ seviyesindeki direnci (önceki destek) savunamadığı için satıcılar sorumluluğu üstlendi.

AAVE, 24 Ocak’ta tüm yılın en düşük seviyesine ulaşana kadar (16 Ocak’tan itibaren) değerinin %45,95’inden fazlasını kaybetti. Şimdi, yukarı kanalın orta çizgisi (yeşil) boğalar için acil bir test noktası olarak duruyordu. Ayrıca, 159 dolar, onlar için güçlü bir engel olmaya devam etti.

Basın zamanında, AAVE 154,28 dolardan işlem görüyordu. RSI orta çizgiyi geçti ve  24 Ocak’ta alçalan genişleyen kamadan çıktıktan sonra sağlam bir toparlanma gördü. Ayrıca, AAVE’nin Hacim Osilatörü, daha düşük tepe noktaları işaretlediği ve dengenin altına düştüğü için zayıf işaretler gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap