Polkadot, NEAR ve Algorand Fiyat Analizi: 16 Mayıs

Polkadot, NEAR ve Algorand Fiyat Analizi: 16 Mayıs
0

Kripto piyasası, son 24 saat içinde yüksek volatilite yanıp sönmekten kaçındı. Ancak analizlerde kripto korkusu ve açgözlülük endeksi hala ‘aşırı korku’ bölgesinde gezinirken, Polkadot, NEAR ve Algorand’ın kısa vadeli teknikleri nötr düşüş aralığındaydı. 

12 Mayıs’taki rekor düşük seviyelerinden yükseldikten sonra bu altcoinlerin fiyatlarındaki artışa rağmen, güçlü alım hacimlerinden yoksundular.  

Polkadot (DOT) Analiz

analiz
polkadot, near ve algorand fiyat analizi: 16 mayıs 4

DOT ayıları, üç ay boyunca 23.1 ve 14,4 dolar aralığında sıkıştırdıktan sonra nihayet dokuz aylık tabanı 14,4 dolardan kapattı. Daha geniş duyarlılık, altcoin piyasasını çok aylık/yıllık en düşük seviyelerine kadar çekti.

Kısa vadeli fiyat hareketlerine bakıldığında, 14,4 $ seviyesindeki düşüş eğilimi, alt’ın değerinin %48’inden fazlasını kaybetmesine neden oldu. Sonuç olarak, altcoin 12 Mayıs’ta 16 ayın en düşük seviyesine geriledi. 8 dolarlık destek, Kontrol Noktasına  (kırmızı) doğru bir yükselişe neden oldu. Şimdi, ayılar için acil test desteği 9.83 dolar seviyesinde kaldı.

RSI, dört saatlik zaman diliminde tarafsız bir duruş sergilerken orta çizgisine yakın ilerliyor. 44 işaretinin altındaki herhangi bir kapanış, kısa vadeli toparlanma beklentilerine zarar verebilir.

Near Protocol (NEAR) Analiz

analiz
polkadot, near ve algorand fiyat analizi: 16 mayıs 5

NEAR için devam eden anlatı gözle görülür bir şekilde ayılar lehine döndüğünden, satıcılar son birkaç hafta içinde dinlenmek için daha taze zeminler buldular. NEAR boğaları, sekiz aylık taban çizgisine 5,7 dolar seviyesinde düştükten sonra, satıcıların sonunda %23,6 Fibonacci direncinde olumsuzladığı bir yükselişi zorladı.

Ayıların alt seviyenin zirvelerini ve düşüşlerini düzenli olarak kontrol etmesiyle NEAR, %61.8 seviyesinden geri döndükten ve 12 Mayıs’ta 35 haftanın en düşük seviyesine geriledikten sonra değerinin neredeyse yarısını kaybetti. Mevcut pazarda görünür bir satış avantajı ile alıcılar, fiyatı 20 EMA’nın (kırmızı) üzerinde tutmakta zorlandılar.

NEAR’ın RSI’si, diğer alt değerlerle rezonansa girdikten sonra, 35 işaretinden geri sıçradıktan  sonra hafif iyileşmeler gördü. Ancak güneye dönük eğilimleri, canlanma sürecinde istenmeyen bir gecikmeye neden olabilir. Bununla birlikte, CMF, trend çizgisi desteğinden geri dönerse, bir yükseliş ayrışmasını onaylayacaktır.

Algorand (ALGO) Analiz

analiz
polkadot, near ve algorand fiyat analizi: 16 mayıs 6

Ayılar avantajlarından vazgeçmekten çekindikleri için Algorand (ALGO) son birkaç aydır geri plandaydı. %38.2 Fibonacci engelinden düştükten sonra, altcoin 12 Mayıs’ta 15 ayın en düşük seviyesine doğru %56.9 düşüş kaydetti.

Son birkaç gün içinde, son toparlanma dört saatlik zaman diliminde düşüş flama desenine dönüştü. Flamanın alt trend çizgisinin altındaki herhangi bir kapanış, 0.38-0.4 $ aralığına doğru uzun bir ayı koşusuna işaret edebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap