Polkadot Analiz: Yapılan Birkaç Güncellemeye Rağmen, DOT Neden Etkilenmedi?

Polkadot Analiz: Yapılan Birkaç Güncellemeye Rağmen, DOT Neden Etkilenmedi?

DOT, Polkadot Ecosystem Weekly Digest’in son yedi gün içinde ekosisteminde meydana gelen tüm önemli gelişmeleri vurgulayan son sayısını 30 Ocak’ta yayınladı.

DOT Ekosistemi Devam Ediyor 

En büyük duyurulardan biri, DOT’ta parachain’lerde çalışma zamanı yükseltmeleri için ön kontrol yapılmasını öneren referandum 100’ün başladığını ortaya çıkardı. Teklif, parachain’lerde çalışma zamanı yükseltme ön kontrolünü etkinleştirmeye çalıştı. Ek olarak, geçen hafta Phala StakePool V2 ve Vault on-chain yükseltmeleri etkinleştirildi.

Bunun dışında DOT Insider, 2022’de Dotsama ekosistemine, çoğu kripto alanında yer alan 28 alt kategoriyi temsil eden 544 proje ve uygulamanın katıldığını ortaya koydu. Bu güncelleme, DOT’un benimsenme açısından ne kadar ilerlediğini yansıtıyor. 

DOT’un Metrik Cephedeki Performansı 

CoinMarketCap’e göre DOT, grafiği kırmızı olduğu için geçen hafta umut verici kazançlar kaydetmedi. Basın zamanında, DOT’un fiyatı son 24 saatte %4’ün üzerinde düşmüştü ve 7,24 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle 6,29 dolardan işlem görüyordu. Geçen hafta DOT’un Binance fonlama oranı epeyce düştü ve bu da vadeli işlem piyasasından daha az talep geldiğini gösteriyor.

Ancak son günlerde fonlama faizinin yükselmesiyle işler değişti. DOT, geliştirme faaliyetleriyle her zaman haberlerde yer alsa da, geçen hafta grafik düştüğü için senaryo farklıydı.

polkadot

Santiment’e göre DOT, son 30 gün içinde geliştirme faaliyetleri açısından blok zincirleri listesinin başında yer aldığı için bu oldukça şaşırtıcıydı.

Geliştirme faaliyetinin yanı sıra DOT’un popülaritesi de LunarCrush’ın verilerinden açıkça anlaşılan bir darbe aldı. DOT’un sosyal medyada geçen haftaki itibarı ve pazar hakimiyeti, pazardaki varlığının ve popülaritesinin düştüğünü düşündürecek şekilde düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.