Polkadot Fiyat Tahmini – DOT Fiyatı 50 Dolara Çıkacak mı?

Polkadot Fiyat Tahmini – DOT Fiyatı 50 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2021 makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, DOT fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Son birkaç hafta içinde, kripto piyasası hızlı bir toparlanma gösteriyor gibi görünüyor. Son iki aydaki düşüşün ardından kripto piyasası ya sabit kaldı ya da istikrarlı bir şekilde büyüyordu. Şu anda, dijital varlık endüstrisinin sonunda tekrar yükselişe geçebileceği görülüyor.

DOT aynı fiyat oynaklığını yaşayacak mı? Bu DOT fiyat analizi 2021 makalesinde yakında öğreneceğiz. Ama önce Polkadot (DOT) nedir ona bir bakalım.

Polkadot (DOT) nedir?

Polkadot (DOT), gelişmeler açısından son zamanlarda zirvede. DOT, yaklaşık 1,29 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinGecko’daki en iyi 10 kripto para biriminden biridir. Dolayısıyla bu, DOT’u bugünün potansiyel olarak en karlı kriptolarından biri haline getiriyor.

Polkadot, herhangi bir bilgi veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran açık kaynaklı bir çok zincirli paylaşım protokolüdür. Bununla birlikte, bu, birbirleriyle birlikte çalışabilen çok çeşitli blok zincirleri yapar. Ayrıca birlikte çalışabilirlik, kullanıcıları tarafından kontrol edilen tamamen merkezi olmayan ve özel bir ağ geliştirmeyi ve yeni uygulamaların, kurumların ve hizmetlerin geliştirilmesini basitleştirmeyi amaçlar.

Dahası, Polkadot protokolü genel ve özel zincirleri, izinsiz ağları, oracle’ları ve geleceğin teknolojilerini birbirine bağlar. Bununla birlikte, bu bağımsız blok zincirlerinin Polkadot geçiş zinciri aracılığıyla verileri ve işlemleri güvenilir bir şekilde paylaşmasını sağlamak. Buna ek olarak, Polkadot’un yerel DOT belirteci üç açık amaç sunar: ağ yönetimi ve operasyonları sunmak ve bağlayarak parachains geliştirmek . Artık DOT konusunda net olduğumuza göre, DOT’un 2021’de faydalı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu DOT fiyat analizi ve DOT fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim .

Polkadot (DOT) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Polkadot fiyat analizini yazarken, DOT 24 saatlik işlem hacmi 1.302.493.155$ ile 20.5$’dan işlem görüyor. DOT fiyatı son 24 saatte %1.1 arttı.

Şu anda, DOT için en iyi kripto para borsaları Binance , OKEx , FTX , Huobi Global ve Tokocrypto’dur. Şimdi, 2021 için bu DOT teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi 2021

Şu anda DOT, CoinGecko’da 9. sırada yer alıyor. Ancak DOT blok zincirindeki en son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu DOT fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

polkadot
Artan Kanal Trend modelini gösteren DOT/USDT grafiği (Kaynak: TradingView)

Günlük bir zaman diliminde belirlenen yukarıdaki grafikte Yükselen Kanal Trendi modelini görebiliriz. Yükselen kanal, eğimli bir paralel çizgi boyunca yukarı yönde gerçekleşen fiyat hareketidir. Dahası, grafik bu fiyat modelindeki En Yüksekler ve En Düşükler’i gösterir. Ayrıca, bu model kısa vadeli bir yükselişe işaret ediyor.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında DOT ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacminin sonucudur.

dot relative strength index 1024x592 1
DOT Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView)

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 67.86’da, bu da DOT’un neredeyse aşırı alım durumunda olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, tüccarların ticaret yaparken dikkatli olmaları ve daha fazla kayıplardan uzaklaşmaları gerekir.

DOT’un Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

dot 30 day sma and 50 day ema 1024x593 1
DOT 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView)

2021’in başından bu yana, DOT’un fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak DOT, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, DOT’un son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ayrıca, DOT fiyatı yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, DOT boğalarla birlikte koşabilir, 42.43 $ direnç seviyesini geçebilir ve 50 $’a daha da yükselebilir.

dot usdt price chart 1024x593 1
DOT/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView)

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve DOT’u yükseliş pozisyonundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, DOT fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 16.94 dolara düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli DOT fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Yeni zirvelere ulaşma olasılığı yüksektir. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Polkadot 2022’nin sonunda 125 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 135 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklık ve 125 $ ‘a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2023

DOT, direnç seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 155 $’da hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak ve bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, DOT fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, DOT yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. fiyat yükselip 175$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde DOT fiyatları 200 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak DOT için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, DOT’un tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap