Polkadot (DOT)’un Neden Yukarı Yönlü Hareket Edebilir? İşte Bazı Sebepler!

Polkadot (DOT)’un Neden Yukarı Yönlü Hareket Edebilir? İşte Bazı Sebepler!

Geçen hafta Polkadot’un yerel kripto para birimi DOT’un Temmuz’dan bu yana en keskin yükseliş pivotunu çektiğini gördük. Bu nedenle, analistlerin özellikle yakın zamanda düşük aralığını yeniden test ettikten sonra başka bir büyük ralli beklemesi veya umut etmesi şaşırtıcı değil.

Ancak, özellikle devam eden ekonomik endişeler göz önüne alındığında, DOT ralli beklentileri hala gerçekliğe dayanıyor mu? Belki olumlu bir talep kayması, DOT’un yukarı yönlü devam etmesini destekleyebilir.

Polkadot kısa süre önce adaylık havuzlarının başladığını duyurdu. Ancak bu, DOT’un talebini nasıl etkiler?

Polkadot’un resmi duyurusuna göre, adaylık havuzları DOT sahiplerinin stake etmesine ve ödül kazanmasına olanak sağlayacak. Bu teşvik, DOT için daha fazla talebi teşvik edebilir. Kripto para biriminin sosyal hakimiyeti ve sosyal hacmi, duyurunun aynı gününde büyük bir artış kaydetti.

polkadot
polkadot (dot)'un neden yukarı yönlü hareket edebilir? i̇şte bazı sebepler! 5

Sosyal metrik artışı, piyasayı boğaların lehine çevirmiş gibi görünüyor. Ayrıca DOT’un ağırlıklı duyarlılığında haftalık en yüksek değerine doğru bir artış gözlemledik. Bu, yatırımcıların ilgisinin hızla geri aktığını ve bunun önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla yükselişe yol açabileceğini gösteriyor.

polkadot
polkadot (dot)'un neden yukarı yönlü hareket edebilir? i̇şte bazı sebepler! 6

DOT’un piyasa değeri, duyarlılık kayması ve DOT’a geri akan likiditenin bir sonucu olarak, basın zamanında son 24 saatte 186 milyon doların üzerinde büyüdü. Bu sonuç, son iki günde güçlü bir birikim olduğunu gösteriyor.

polkadot
polkadot (dot)'un neden yukarı yönlü hareket edebilir? i̇şte bazı sebepler! 7

DOT Fiyat Hareketi

DOT’un fiyat hareketine hızlı bir bakış, boğaların bu kadar çabuk geri gelmek istemesinin başka bir nedenini ortaya koyuyor. Kripto para birimi, Ekim ayı sonundaki ralli sırasında Ekim ayının en düşük seviyesinden geri döndükten sonra %17’lik bir ralliyi tamamladı.

Bir miktar satış genellikle büyük bir yükselişi takip ediyor ve DOT’un son üç gündeki düşüşü bu beklentiyi yansıtıyor. Bununla birlikte, olumsuzluk, genellikle bir pivot noktası görevi gören 50 günlük hareketli ortalamaya geri çekildi.

polkadot
polkadot (dot)'un neden yukarı yönlü hareket edebilir? i̇şte bazı sebepler! 8

Ek olarak, en son olumsuzluk, yatırımcıların genellikle pivot bölge olarak kullandığı bir başka gösterge olan %50 RSI seviyesinin yeniden test edilmesini tetikledi .

Bu göstergelerin yakınsaması ve aday havuzlarıyla ilgili duyuru, daha fazla pivot olasılığına katkıda bulunur. Yükselişe geçme ihtimali yüksek kalırken, yazının yazıldığı sırada, DOT’un potansiyelini yukarı yönlü etkilemiş olabilecek, piyasanın FOMC öncesi dalgalanmalar yaşadığını belirtmek önemlidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.