Piyasa İzleme: Bitcoin 45K $’a Çıktıktan Sonra Geri Döndü, Tezos %12 Yükseldi!

Piyasa İzleme: Bitcoin 45K $’a Çıktıktan Sonra Geri Döndü, Tezos %12 Yükseldi!
0

Bitcoin ve daha büyük sermayeli altcoinlerin çoğu, son kazanımların ardından geri çekilirken, Tezos çift haneli bir artışla düşüşe geçti.

Ardışık birkaç gün etkileyici kazanımlar kaydettikten sonra, bitcoin hafifçe geri çekildi ve yerel zirvesinden bu yana yaklaşık 2.000 dolar kaybetti. Altcoinler, Tezos (XTZ) gibi yükselen birkaç alt ve orta sermaye hariç, günlük ölçekte sakinleşti.

Bitcoin’in Zirvesi ve Sonraki Geri Çekilme

En büyük kripto para biriminin fiyatının 38.000 doların altında mücadele ettiği 4 Şubat’tan bu yana, genel manzara oldukça yükselişte. Bitcoin, haftalardır ilk kez 40.000 doları geri aldığı ve yalnızca tırmanmaya devam ettiği etkileyici bir yükseliş başlattı.

Bu, dün bildirildiği gibi boğaların BTC’yi kuzeye itmeden önce 7 Şubat’ta 43.000 ve 44.000 $’a ulaştı. Bu, bir aydan fazla bir süredir Bitcoin tarafından görülen en yüksek fiyat etiketi haline gelen 45.500 dolara dokunmayla sonuçlandı.

Yine de, günde 8.000 dolar kazandıktan sonra, topluluk bir tür geri çekilme bekliyordu ve bu zirveden kısa bir süre sonra geldi. Kripto para birimini yaklaşık 3.000 $ ila 42.500 $ arasında düşürdü, ancak varlık oldukça iyi tepki verdi ve sonraki saatlerde 1.000 $ toparlandı.

Bu nedenle, piyasa değeri 800 milyar doların oldukça üzerinde kalmaya devam ediyor ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %42’ye yakın.

bitcoin
piyasa i̇zleme: bitcoin 45k $'a çıktıktan sonra geri döndü, tezos %12 yükseldi! 3

Hareket Halinde Tezos

Çoğu alternatif kripto para, geçtiğimiz haftalarda benzer şekilde etkileyici kazançlar kaydetti. Ethereum, 2.000 doların üzerinde kalma mücadelesinden 3.100 doların kuzeyinde birkaç haftanın en yüksek seviyesine çıktı. En büyük ikinci kripto o zamandan beri sakinleşti, ancak hala bu çizgide.

Kalan daha büyük kapaklı alternatifler ya durdu ya da hafifçe geri çekildi. Binance Coin %3, Solana %2,6, Terra %3,5, Dogecoin %3 düşerken, Shiba Inu en büyük kaybı (-%6) kaybetti. Bu , memecoin projesi tarafından Metaverse gayrimenkulünün yakın zamanda tanıtılmasına rağmen geliyor.

LEO Token, %50’lik devasa bir artışla günlük ölçekte en iyi performans gösteren oyuncu. Bu, belki de Bitfinex hack’iyle ilgili olumlu gelişmenin doğrudan bir sonucudur.

Tezos, %12’lik bir artışın ardından etkileyici bir başka oyuncu. Sonuç olarak, XTZ şimdi 4,5 doların üzerinde işlem görüyor.
Kripto piyasa değeri dün 2 trilyon doları aştı, ancak günlük küçük bir düşüşün ardından bu çizginin biraz altında.

bitcoin
piyasa i̇zleme: bitcoin 45k $'a çıktıktan sonra geri döndü, tezos %12 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap